NezařazenéZdraví

Bojujte s chřipkou za pomoci přírodních prostředků

Hledáte cestu, jak s chřipkou bojovat s pomocí přírodních prostředků? Přinášíme vám několik tipů, které vám pomohou od symptomů spojených s chřipkou a nachlazením. Chřipka váš organismus velmi oslabuje a boj s ní není jednoduchý ani krátkodobý. Neexistuje na ní totiž stoprocentně účinný lék. Podívejte se s námi na to, jak bojovat proti chřipce, preventivně se proti ní chránit a zmírnit její nepříjemné příznaky.

Abyste se nachlazení a chřipce vyhnuli, konzumujte dostatek ovoce a zeleniny, dopřávejte si každodenně zázvor a dopřávejte si jídla s obsahem česneku. Česnek pomáhá i v průběhu chřipky a podporuje pocení, čistí také dýchací cesty a pomáhá v odkašlávání.

Při začátcích onemocnění nezapomínejte na pravidelné pití čaje. Dopřejte si bylinkové čaje s meduňkou, mateřídouškou a bezovým květem.

Nepodceňujte sílu silného vývaru, který je bohatý na vitamíny a minerály a v období, kdy nemáte chuť na nic k jídlu, vás nic lépe neprohřeje a nedodá sílu jako pořádný vývar. Navíc brání tvorbě hlenu.

Při chřipce si dopřávejte především med, zázvor, česnek a křen. Zkuste smíchat křen s medem nebo med s cibulí. Tento mix posiluje vaši imunitu.

Abyste doplnili dostatek vitamínů v zimním období, kdy je zelenina velmi drahá, dopřejte si kysané zelí. Konzumujte ho pravidelně je velmi bohaté na vitamíny a potřebné minerální látky.

Od bolestí v krku pomůže jitrocelový sirup a odvary z heřmánku.

Řádně se vypoťte. Dopřejte si velmi teplý čaj, který rychle vypijete a vlezete si pod dvě peřiny. Poťte se, vaše tělo to potřebuje. Následně si dopřejte příjemnou sprchu a dostatek vody a vitamínů.

Mějte stále na paměti, že nejúčinnější ochranou proti chřipce a nachlazení je prevence v podobě zdravého a vyváženého životního stylu. Dostatek zeleniny, ovoce, pohybu, relaxace a odpoutání se od stresu. Nezapomínejte, že váš život máte v rukou vy.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button