OstatníZdraví

7 věcí, které byste měli stihnout před 10. hodinou ranní

Nemusíte být zrovna ranní ptáče, abyste si mohli užívat všech výhod tzv. ranních rituálů. Stačí, když tyto věci stihnete před 10. hodinou – a to je času dost.

  1. Meditujte

Meditace spojená s hlubokým soustředěným dýcháním vám pomůže vykročit do dne tou správnou nohou. Namísto sezení u televize nebo kontroly oznámení na Facebooku se chvíli věnujte svému nitru.

2. Projevte dík

Při meditaci se také nezapomeňte chvíli soustředit na to, za co jste vděčni. Uvědomte si, co vše máte, kdo vás dělá šťastnými a čeho si vážíte. Pomůžete tak zahnat chmurné myšlenky a vykročit do nového dne s pozitivními myšlenkami.

3. Stanovte si cíl

Na každý den si stanovte alespoň drobný cíl a udělejte z něj prioritu dne. Vaše povinnosti tak budou mít jasnou hierarchii a vy budete přesně vědět, co máte dělat nejdřív.

4. Dejte si sklenici vody

Tělo je po nočním spánku dehydratované. Nastartujte svůj metabolismus i svou mysl dávkou čerstvé čisté vody. Vyplaví toxiny z těla a zabrání pozdější bolesti hlavy.

5. Protáhněte se

Nemusíte rovnou uběhnout několik kilometrů, ale krátká svižná procházka nebo alespoň několik strečinkových cviků vám udělají dobře. Tělo je potřeba zahřát a rozproudit, aby bylo po celý den výkonné.

6. Poslouchejte hudbu

Pozitivně laděné melodie vám nakopnou a rozveselí. Ke snídani si pusťte své oblíbené písničky a třeba si i trochu zazpívejte.

7. Udělejte nejtěžší úkol jako první

Pokud vás čeká nepříjemná povinnost, udělejte ji hned zrána. Máte nejvíc energie a navíc vás po zbytek dne nebude zatěžovat nepříjemná nervozita a napětí.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button