Dům a zahradaPrevenceZdraví

Proč si pořídit do bytu difuzér

Nákup esenciálního olejového difuzéru je investice, s níž podpoříte své zdraví a pohodu. Je vhodný nejen na doma, ale i do kanceláře, kde si můžete zpříjemnit celodenní pobyt. Stačí pouze několik kapek éterických olejů jako je levandule, bergamot, heřmánek, rozmarýn, citron nebo santalové dřevo přidat do difuzéru a příjemná vůně se bude pomalu šířit celým prostorem. Difuzér je ideální volbou, protože nemění chemické složení olejů.

Výhody difuzérů

Čistý vzduch

Zejména v zimních měsících trávíme hodně času v interiéru. Je tedy potřeba mít dostatečný přísun čerstvého a svěžího vzduchu. Osvěžení vám zajistí difuzér s aroma oleji. Na rozdíl od jiných osvěžovačů éterické oleje neuvolňují žádné chemické látky. Difuzéry jsou mnohem bezpečnější než svíčky, zvláště pokud máte malé děti nebo zvířecí mazlíčky.

Éterické oleje v difuzéru čistí vzduch, pomáhají v boji proti bakteriím a plísním, které jsou v ovzduší přítomné. Vhodný je olej z oregana, tymiánu a hřebíčku, které jsou považovány za nejsilnější antibiotické oleje.

Snížení prachu

Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou můžete udělat pro omezení alergenů ve vaší domácnosti, je snížení prachu. Ten je totiž lepkavý a má tendenci přitahovat vlasy, srst, roztoče a plísně. Toto prostředí je pak ideální pro roztoče, kteří jsou většinou spouštěči alergií.

Difuzér pomáhá snižovat obsah prachu v ovzduší bytu díky svým ionizujícím schopnostem. Do ovzduší se uvolňují záporné ionty. Možná jste si všimli, že se vám lépe dýchá v horách či u moře. To proto, že zdejší vzduch také obsahuje velké množství záporných iontů, které se zde vyskytují přirozeně.

Lepší spánek

Nedostatkem spánku trpí celá řada lidí. Spánek je však pro lidský organismus velice důležitý. Jeho nedostatek způsobuje špatné fungování organismu a může být příčinou různých onemocnění. Rozptýlené éterické oleje jsou skvělým způsobem, jak si nejen odpočinout, ale i si užít klidný spánek. Nejvhodnější esenciální oleje pro tuto příležitost jsou levandule, heřmánek, cedrové dřevo, bergamot, santalové dřevo a ylang ylang.

Lepší nálada

Vdechování příjemné vůně může změnit chemickou nerovnováhu vašeho těla, která je jednou z příčin poruch nálady. Například bergamot je známý svými pozitivními účinky při depresích.

Boj proti nemocem

Mnoho esenciálních olejů obsahuje antimikrobiální látky, které zabraňují patogenům v ovzduší kontaktu s vámi. Silice v nich obsažené posilují váš imunitní systém. Nejvhodnější oleje pro tyto účely jsou citron, hřebíček, skořice, eukalyptus, rozmarýn, máta peprná a levandule.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button