JídloZdraví

Díky švestkám budete zdravější a krásnější

Švestka je chutné ovoce, které se pěstuje především v Evropě, USA, Japonsku a Číně. Pokud toto ovoce zařadíte do vaší každodenní stravy, nebude to přínosné jen pro vaše zdraví, ale zlepšíte i svůj celkový vzhled.

Vůně a chuť švestek je velmi oblíbená, a díky nim jsou koláče a buchty těmi nejlepšími zákusky od babičky. Určitě se do nich zamilujete mnohem více, pokud zjistíte, že jsou plné vitamínů, minerálů a antioxidantů. Všichni víme, že antioxidanty dokážou velkou řádku věcí – od snížení hladiny cholesterolu v krvi až po udržení mladistvé pleti. Proto by švestky měly být pravidelně zařazeny do vašeho jídelníčku.

Švestky pomáhají předejít rakovině

Jak jsme již výše uvedli, švestky jsou fenomenálním zdrojem antioxidantů. A to je přesně ten důvod, proč jsou skvělou prevencí před zákeřným onemocněním, jako je rakovina. Antioxidanty ve švestkách totiž dokážou ochránit buňky v těle před nádorovým onemocněním a zabránit dalšímu šíření.

Zamezují vzniku krevních sraženin

Vitamín K ve švestkách je právě tím, který zamezuje vzniku krevních sraženin. Krevní sraženiny mohou způsobit řadu zdravotních komplikací, které často i u docela zdravého člověka můžou končit smrtí, proto je důležité, aby se předešlo vzniku krevních sraženin.

švestkám

Posílení kostí

Další funkcí vitamínu K ve švestkách je ta, že zajistí, aby se námi přijímaný vápník dostal až do kostí a nezůstal jen v krvi. Díky tomuto vitamínu mohou být vaše kosti silné a mít správnou hustotu.

Pomáhají regulovat hladinu cukru v krvi

I když jsou švestky sladkým ovocem, jsou skutečně dobrými pomocníky pro lidi trpící diabetem 2. typu. Sloučeniny ve švestkách regulují uvolňování inzulínu po jídle, a tím pomáhají udržovat hladinu cukru v normálu. Švestky jsou tak ideální dezertem, pokud chcete, aby vaše hladina cukru byla v normě.

Pomáhají při trávení

Každý ví, že švestky jsou jedním z nejúčinnějších přírodních prostředků, které uleví od zácpy. Volit v tomto případě nemusíte jen švestky čerstvé, ale léčit dokážou i sušené či kompotované. Lidé, kteří mají problém s vyprazdňováním, by měli švestky mít ve svém každodenním jídelníčku.

Úroda švestek je v tuto dobu veliká. Využijte tohoto přírodního léku a upečte švestkový koláč, či si dejte švestky ke svačině.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button