Nezařazené

Hledáte bylinu, které vám pomůže účinně zhubnout?

Už nehledejte. Ideální bylinou na hubnutí se pro vás stala petržel. I když to může znít neskutečně, je to opravdu tak. Petržel, kterou rádi používáme při příprav polévek či dušených pokrmů, vám může pomoci rychle zhubnout.

bylinu

Dnes si ukážeme recept na petrželový čaj, který je velmi populární na Balkáně. Petržel je velmi silným diuretikem a obsahuje mnoho antioxidantů. Petržel odstraňuje z těla toxiny, bakterie a škodlivé látky. Na přípravu čaje budete potřebovat:

  • 5 lžic nasekané petrželky
  • 1 litr vody

Příprava:

Čerstvou petrželku důkladně omyjte, nasekejte a dejte do jednoho litru vařící vody. Nechte přejít varem a stáhněte z plamene. Vzniklý nápoj nechte odležet alespoň dvacet minut. Poté ho sceďte. Nyní je nápoj připraven ke konzumaci. Připravit si můžete i letní variantu tohoto nápoje. Stačí, když do čaje přidáte několik kostek ledu. Pijte nejvíce 1 litr nápoje za den, ne více.

Je libo petržel?

Petržel je superpotravinou, která čistí vaši krev. Petržel obsahuje jedinečnou kombinaci živin, které z ní tvoří ojedinělou potravinu. Najdete v ní velké množství flavonoidů, které mají silné antioxidační vlastnosti. Petržel obsahuje třikrát více vitamínu C než pomeranč. Tento vitamín je nepostradatelný pro správnou funkci imunitního systému, mladiství vzhled kůže a podpoře klubů.  Je také extrémně bohatá na chlorofyl, který čistí krev a pomáhá vytvářet červené krvinky. Chlorofyl v kombinaci s flavonoidy pomáhají společně zlepšit formování buněčných tripeptidů, tím se tělo lépe detoxikuje a hojí.

Petržel a hubnutí

Šťáva z petržele má pozitivní vlastnosti, napomáhá ke správné funkci štítné žlázy, ledvin, zdravých očí, ale i k proudění kyslíku do těla. Petrželový čaj si můžete doplnit o další bylinkou, jakou je máta. Máta má obdobné vlastnosti jako petržel a navíc přináší pocit svěžesti a napomáhá k lepšímu trávení.

 Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button