NezařazenéPrevence

Makadamové ořechy: Snižují cholesterol a podporují růst svalové hmoty

Znáte již makadamové oříšky? Netradiční ořechy s lahodnou krémovou chutí, kterou si můžete obohatit jídelníček – to jsou makadamové oříšky. A nejenže obohatí váš jídelníček, ale přinesou vám mnohé zdravotní výhody. Dopřejte si denně 3-5 makadamových oříšků a chraňte se před vysokým cholesterolem, rakovinou a posilte zdraví vašich svalů. Vyzkoušejte makadamové oříšky, které jsou svým původem až z Austrálie. 

Makadamové ořechy

Makadamové oříšky u nás nejsou příliš běžné a při jejich nákupu si sáhnete hlouběji do peněženky, za to vám však poskytnou svou jedinečnou chuť a zdraví, které získáte z jiných potravin jen obtížně. Ořechy jsou totiž bohaté na zdravé tuky, jejich poměr je až 80 %. Makadamové ořechy pocházejí z vysokých stromů rostoucích v Austrálii a mají velmi pevnou kulatou skořápku, podobají se vzdáleně lískovému oříšku, zvláště svou barvou, ale jejich chuť je mnohem lahodnější.

Pravidelná konzumace

Makadamové ořechy můžete konzumovat pravidelně či je mixovat s dalšími druhy oříšků. Tyto ořechy jsou bohaté na vitamin E, který pečuje o zdraví vaší pokožky, skupiny vitamínu B, obsahuje řadu minerálních látek jako je hořčík, draslík, fosfor či železo. Jsou velmi energeticky výživné, proto vám jich denně stačí maximálně 5. Působí příznivě na váš kardiovaskulární systém, pomáhají snižovat hladinu cholesterolu, pečují o váš imunitní systém, jsou silný antioxidantem. Konzumovat by jej měli také sportovci, jelikož podporují růst svalové hmoty. Celkově mají příznivý vliv na mozkové funkce, paměť a soustředěnost a bojují proti stárnutí pokožky. Makadamové oříšky můžete zobat jen tak samotné, přidat je do vaší kaše, koláče či cookies. Svou chutí obohatí každý pokrm.

Makadamový olej

Z makadamových ořechů se lisuje také velmi kvalitní olej, který můžete konzumovat, ale používá se především jako vhodný pečovatel o vaši pleť. Používat ho můžete buď přímo na pleť nebo jej nakapat do vašeho pleťového krému. Tento olej se snadno vstřebává do kůže. Obsahuje kyselinu palmitolejovou, která působí jako silný antioxidant a chrání vaši pokožku. Tuto kyselinu pokožka přirozeně obsahuje, ale s věkem její produkce prudce klesá.

Makadamový olej je vhodný pro péči o suchou pokožku, ale používat jej mohou i lidé se sklonem k alergiím a s citlivou pokožkou. Má silné zpevňující vlastnosti a hodí se také jako péče o poškozené vlasy. Jeho hydratační vlastnosti jsou ceněné i při masážích.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button