Nezařazené

Sauna je skvělý pomocník proti stresu i únavě

Jste unavení a vyčerpaní, špatně spíte? Zkuste si zajít do sauny. Jejích léčivých účinků využívali již staří Řekové a Římané.

  • Nejvýznamnějším účinkem pro lidské zdraví je především prevence. Díky pravidelnému pobytu v sauně si zlepšíte prokrvení organismu, podpoříte činnost srdce, prohloubíte a uvolníte dýchací cesty, vyladíte hormonální procesy, rozšíříte póry a díky tomu bude kůže vláčnější, zvýšíte si celkovou odolnost.
  • Sauna je skvělý regenerační prostředek pro svaly, podporuje látkovou výměnu a také fyzickou kondici.
  • Saunu lze využít i jako podpůrný prostředek při některých onemocněních: chronické onemocnění horních cest dýchacích, poruchy pohybového aparátu, špatné prokrvování organismu, některé druhy kloubních onemocnění. Může pomáhat i proti klimakterickým obtížím.
  • Díky extrémnímu pocení dochází k očistě pokožky i těla, z něhož jsou vylučovány nežádoucí látky.
  • Díky změnám teploty při ochlazování dochází k podpoře otužování, tělo tak lépe odolá vlivům různých druhů nemocí.
  • Prohřátí organismu zrychlí metabolismus a díky tomu podpoříte spalování přebytečných tuků.
  • Sauna vám zlepší náladu. Díky stoupající tělesné teplotě se zvyšuje hladina serotoninu (hormon spokojenosti a štěstí), také se vyplavují endorfiny, které též podporují pocity štěstí.

Sauně by se měly vyhýbat těhotné ženy a lidé s vysokým krevním tlakem a dalšími srdečními chorobami by měli pobyt v sauně konzultovat s lékařem.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button