Nezařazené

Domácí šampon z pouhých dvou ingrediencí

Domácí šampon lze vyrobit pouze ze dvou běžných a zcela přírodních složek z vaší spíže. Je také levnější, než v obchodě a funguje podobně.

Ingredience:

  • 1 lžíce jedlé sody
  • 1 šálek vody

Postup:

Všechny suroviny smíchejte dohromady a přelijte je do nádoby od vašeho prázdného šamponu. Pokud máte větší lahvičku, tak jednoduše zdvojnásobte množství.

Jak jej používat:

Před každým použitím lahvičku protřepejte a naneste přímo na pokožku hlavy. Minutu až dvě ve vlasech jemně masírujte a následně dobře opláchněte.

Důležitá poznámka:

Tento šampon není určen pro každodenní používání, jelikož jedlá soda působí jako vysoušeč vlasů a pokožky hlavy. Doporučujeme jej jako projasňující šampón. Je ideální pro ty z vás, kteří potřebují odstranit z vlasů nečistotu.

Výhody použití jedlé sody

Jedlá soda neobsahuje žádné parabeny, laurylsulfát sodný, diethanolamin ani barviva nebo vůně jako mnoho šamponů na trhu. Místo toho je vyroben z jediné, zcela přírodní složky – hydrogenuhličitanu sodného.

Jedlá soda je základní látka, která dokáže neutralizovat kyseliny, a proto je užitečná při odstraňování pachů. Kromě toho může rozpouštět nečistoty a zbytky oleje. Působí na vlasy jako jemný peeling, podobně jako na pokožce v případě exfoliantu.

Na rozdíl od některých vlasových přípravků, které na vlasech zanechávají filmovou vrstvu, jedlá soda projasňuje a pomáhá udržovat vlasy bez lupů.

Pro ženy s jemnými nebo kudrnatými vlasy, může mít jedlá soda účinek i na objem a texturu vlasů. Jedná se v podstatě o styling, vlasy se stanou upravitelnějšími. V konečném důsledku je tak možné s nimi tvořit všelijaké účesy.

Nicméně, co jsme již zmínili na začátku, že není vhodná k mytí hlavy každý den – je pravda. Jelikož má pH 8,1 a je tedy mírně zásaditá, slouží jako abrazivní prostředek ke smytí nečistot. Jako rituál rozhodně ne.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Jana Novotná

Moje zdraví mi není lhostejné, proto sleduji trendy v oblasti péče a to nejen o zdraví fyzické, ale i duševní. Snažím se získávat nové informace a sleduji nové trendy v oblasti zdravého životního stylu. Velmi ráda zkouším nové recepty a nechávám se inspirovat novými návody a radami.

Podobné články

Back to top button