Nezařazené

Nedaří se vám zhubnout i přes hodiny v posilovně a striktní dietu? Možná je to ve vaší hlavě!

Občas člověk hodně cvičí, drží se přísné diety, a nemá žádné zdravotní potíže, ale přesto všechno není schopný zhubnout. Víte proč? Protože je to prospěšné. V následujícím článku je popsáno několik psychologických bariér, které nám brání shodit nadbytečná kila a dělí nás od vysněné postavy, nehledě na hodiny v posilovně.

  1. Být otylý je prospěšné

Ano, je to prospěšné, protože můžeme naše problémy jednoduše hodit na nadváhu.

  • Nemáte spřízněnou duši?
  • Vysněná práce je stále na hony daleko?
  • Nedosažitelné životní cíle?

Je velice příhodné vinit nadváhu za naše problémy, protože kdyby žádné problémy nebyly, bylo by zcela jasné, že příčiny našich problémů jsou v nás samotných. Samozřejmě, že nikdo nechce zklamat sám sebe. A přesně proto naše váha nemizí, i když pravidelně navštěvujeme posilovnu. Naše podvědomí nám to jednoduše nedovolí.

  1. Nadváha je skvělou výmluvou pro naší vlastní lenost

Všichni rádi odkládáme věci do nekonečna a tím, že to zítra určitě uděláme. Lidé, kteří jsou obézní odkládají své plány do dalšího života – až budou hubení a štíhlí. Je to skvělá výmluva: „Chci se naučit tančit, ale nemohu, protože mám nadváhu. Až shodím nějaká ta kila, tak začnu každý den trénovat, a stanu se hvězdou večírků. Všichni mi budete závidět! Ale zatím díky bohu, že nemusím tak tvrdě trénovat. Takže večer skočím jen na rychlé proběhnutí a půjdu spát s klidnou myslí.“

  1. Je to způsob, jak přitáhnout lásku a pozornost

Kdo si nerad stěžuje? Okolo nás je takové množství lidí, kteří nás chtějí utěšit, politovat, milovat, a postarat se o nás. Díky tomu se cítíme jako střed vesmíru. Striktní dieta a tvrdý trenér jsou úžasné důvody pro stěžování si, tak proč se toho vzdát?

  1. Možnost, jak uniknout nechtěným myšlenkám a emocím

Všimli jste si někdy, že lidé pod velkým stresem mají tendence hodně jíst, i přestože jsou na dietě? Děje se to, protože jsou neschopní vnímat své vlastní emoce, zejména pokud byli učeni, aby je schovávali již od raného dětství – „Nebreč! / Nestěžuj si! Nyní jsi dospělák!“ Kvůli tomu nás často přemůže úzkost, kterou často vnímáme jako něco jiného: například hlad. Výsledkem je, že namísto toho abychom navštívili odbornou pomoc psychiatra, který nás může naučit, jak se vypořádat s našimi emocemi, raději navštívíme ledničku přes zákaz našeho trenéra.

  1. Vyhýbáme se problémům s nízkým sebevědomím

Nedostatečné sebevědomí je další psychologickou překážkou na cestě k hubnutí. Pokud osoba sedící před výživovým odborníkem neustále opakuje slova jako „mé božské boky,“ „velké tváře jsou můj styl,“ nebo „je mě víc na milování,“ nevědomky si vybírá zůstat jaká je. Stejné myšlenky fungují i ohledně dědičnosti. „Moje máma měla nadváhu, takže jí mám i já.“ Pokud chcete pokračovat v rodinné tradici obezity, je to jen a pouze vaše volba, a není žádný důvod proč se trápit cvičením a dietami. Nicméně vědci tvrdí, že genetická obezita není nevyhnutelná. Jenom poskytuje předpoklady, ale nic není přesně dané.

Až se tedy budete mučit dlouhé hodiny v posilovně a budete se držet striktních diet a stejně nebudete shazovat kila, možná je chyba ve vašem myšlení. Snažte se vyhnout jakémukoli negativnímu myšlení, abyste tento problém vyřešili.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button