Prevence

Listy kvajávy odstraní všechny vaše kožní problémy

Listy z kvajávy hruškovité (jinak také guave) jsou velmi účinné na léčbu kožních problémů. Nejenže léčí akné, zbaví vás tmavých skvrn a kruhů pod očima, popřípadě jiných nedostatků pleti, ale postupně vás zbaví také vrásek a jizviček.

Strom kvajáva pochází z Jižní Ameriky, kde jsou jeho plody velmi oblíbené. Dnes už je pěstování kvajávy rozšířeno i do dalších oblastí, najdete ji například ve Středomoří či Indii. Plod se také dováží do České republiky čerstvý, ale i konzervovaný.

Plody kvajávy hruškové

Plody jsou typické svým kulovitým až hruškovitým tvarem. Povrch plodů je poměrně hrbolatý, ale může být také hladký, lesklý a pokryt zvláštními tečkami. Po otevření plodu uvidíte žlutavě bílou dužinu, může být i červená, je však šťavnatá a má výraznou vůni. Chuť plodu kvajávy vám může připomínat kombinaci fíku a hrušky. Obsahují poměrně velké množství malých tvrdých semen.

Listy kvajávykvajáva

Použití listů z kvajávy je jednou z přírodních alternativ, které vám pomáhají s kožními problémy. Léčí například:

Akné

Podle studie z American Journal, který se zabývá čínskou medicínou, mohou listy z kvajávy eliminovat mikroorganismy, které jsou také odpovědní za tvorbu akné. Obsahují totiž silnou antibakteriální látku, která zklidňuje a léčí pokožku.

Vrásky

Mnoho výzkumů ukázalo, že listy kvajávy přinášejí mnohem více zdravotních výhod než plody kvajávy. Mají silné protirakovinné vlastnosti a eliminují volné radikály v těle. Kromě toho listy výrazně zlepšují kvalitu pleti a zbaví vás vrásek. S listy kvajávy účinně bojujete proti stárnutí pleti.

Tmavé skvrny

Listy působí i proti tmavým skvrnám na pokožce.

Atopická dermatitida

Zarudnutí a podráždění zklidní listy z kvajávy, které brání vzniku histaminu, který se uvolňuje v těle v případě alergických reakcí. Histaminy jsou zodpovědné za většinu alergických reakcí, jako je kýchání, svědění a otok.

Jak listy používat?kvajáva

Pro léčbu atopické dermatitidy můžete použít sušené listy kvajávy, stačí je jen rozdrtit, smíchat s trochou vody a nanést na pokožku. Tato pasta vás zbaví zarudnutí, svědění a zmírňuje onen nepříjemný pocit. U jiných kožních problémů stačí rozdrtit pár lístků kvajávy, uvařit je v hrnci. Poté se listy odstaví z ohně a nechají vychladnout. Studená směs se pokládá na postiženou oblast vatovým tamponkem, poté se opláchne vlažnou vodou, přibližně po 15 minutách. Pro dosažení viditelných výsledků používejte tuto léčbu dvakrát týdně.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button