PrevencePřírodní léčba

Pepermintové osvěžení do vany i sprchového koutu na posílení imunity

Bojujete ustavičně s nějakým nachlazením nebo chřipkou? Je skutečně náročné zůstat zdravým člověkem v tomto ročním období, ale i s přihlédnutím na dnešní situaci. Koronavir stále napadá imunitu lidí a my na něj nemáme žádnou účinnou zbraň, když nejsme všichni proočkovaní.

I když se možná snažíte zdravě jíst, cvičit a užívat vitamíny i jako doplněk, stále nejste úplně fit. Máte spoustu povinností a starostí, což se podepisuje na vaší náladě, ale také na celkové kondici. Nemáte vitalitu, jste unavení a bez energie? Vyzkoušejte naše tablety do koupele a snadněji usnete. Tato zklidňující koupel vám přinese řadu pozitivních účinků.

Pepermintové bomby – složení:

  • 1 šálek jedlé sody
  • 2 lžíce soli
  • 3 kapky eukalyptového éterického oleje
  • 1 kapka mátového esenciálního oleje
  • 1/3 šálku citronové šťávy
  • voda podle potřeby
  • silikonové formičky (můžete použít i původně na muffiny)

Postup:

V míse vidličkou promíchejte sodu a sůl. Přidejte citronovou šťávu, ale dávejte postupně. Kyselina reagující s jedlou sodou bude šumět, nenechte se tím znepokojit a stále míchejte. Pomocí lžíce dejte trochu vody a vymíchejte do požadované hladké konzistence bez drobení. Formičky vytřete kokosovým nebo mandlovým olejem, aby šly snáze vyklopit. Hmotu v rukách prohněťte.

Vaším nelehkým úkolem je vytvořit kouličku, kterou vmáčknete do formy. Pečte asi 10-20 minut na střední ohřev trouby, do té doby, než vám budou připomínat sušenky. Po upečení opatrně vyjměte bomby na talíř a nechte je vychladnout. Přidejte kapku oleje z máty peprné a tři kapky eukalyptového oleje do každé šumivé bombičky. Nechte je přes noc krásně ztvrdnout, měly by zůstat odkryté. Skladujte je v plechové uzavíratelné nádobce. Pokud se vám některé rozpadají a jsou moc drobivé, klidně je proměňte na prášek a dejte do vany v tomto stavu. Vůbec nic se neděje. Účinnost je úplně stejná!

Výhodou těchto bombiček je, že se krásně rozpustí i ve sprchovém koutu, kde vytvoří správnou mlhovinu, která vám uvolní dýchací cesty. Vy totiž krásně inhalujete všechny léčivé látky z olejů, aniž byste si museli nepříjemně naklánět hlavu nad umyvadlo s horkou párou nebo strkat do nosu nějaké tyčinky. Tohle je rychlé, snadné a velmi pohodlné! Budete zase čistě a volně dýchat, to je paráda.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button