JídloKrásaZdraví

Listy guave jsou úžasné pro vaši pleť, vlasy a zdraví!

Guava je výtečné tropické ovoce, které má nesčetné množství prospěšných vlastností. Spolu s ovocem se však nabízí i jeho listy. Jsou také zdravotně přínosné, o čemž se přesvědčíme právě v tomto článku, který jim je věnovaný.

Guava má sama o sobě vysoký obsah vitamínů C a A. Obsahuje ve skutečnosti až 4 krát více vitamínu C, než pomeranč a 10 krát více vitamínu A, než citrón. Mezi další vitamíny a prvky patří B2, E, K, vláknina, vápník, měď, kyselina listová, železo, mangan, fosfor a draslík. Se všemi látkami poskytuje guava našemu tělu i nějaké tuky. Kromě toho je jedním z nejméně chemicky ošetřeného a stříkaného ovoce. To, co většina lidí neví je, že plod není jedinou částí rostliny, která je pro vás dobrá.

Listy guave jsou úžasné pro vaši pleť, vlasy a zdraví obecně. Přečtěte si top 17 úžasných zdravotních výhod guava listů:

 1. Doporučuje se pro muže, kteří trpí na problémy s plodností.
 2. Guava listy jsou úžasnou pomocí proti vypadávání vlasů. Uvařte guava listy, nechte vychladnout při pokojové teplotě a jemně si masírujte vlasovou pokožku hlavy – zastavíte další vypadávání vlasů.
 3. Čaj z guave poskytuje silné antimikrobiální vlastnosti, díky kterým je účinný při léčbě průjmu a úplavice.
 4. Guava listový čaj se hodí i na zlepšení stavu průdušek a kašle.
 5. Guava listový čaj potlačuje chuť k jídlu. To vám pomůže udržet si kondici.
 6. Je také skvělým pomocníkem na žaludeční nevolnosti. Poskytuje velkou pomoc v případech otravy potravinami.
 7. Diabetici by měli pít guava čaj z listů pravidelně, jelikož snižuje hladinu cukru v krvi, a tím nestimuluje sekreci inzulínu.
 8. Guava listový čaj také snižuje špatný LDL cholesterol bez ovlivnění hladiny HDL cholesterolu, což je příznivým ukazatelem.
 9. Guava listy jsou určeny i k léčbě bolesti zubů, zanícených dásní a vřídků v dutině ústní. Uvařte 9 guava listů v 5 šálcích vody, dokud obsah nezredukujete na polovinu. Potírejte nebo vyplachujte si s tím dutinu ústní v postižených oblastech.
 10. Guava listový čaj se ukázal být účinným i při léčbě zvětšené prostaty a rakovině.
 11. Drcené listy z guave zmírňují svědění způsobené alergiemi.
 12. Platí to taktéž po bodnutí hmyzem.
 13. Guava listy jsou bohaté na vitamin C, což z nich dělá své nejlepší spojence v boji proti akné a pupínkům.
 14. Listy z guave se používají na drobné řezné rány. Otřete poškrábanou kůži guava listy, snížíte riziko infekce do rány.
 15. Připravte si čaj z listů guave ke zmírnění vnější ušní infekce. Kapka čaje z guave zchladí horkost.
 16. Smíchejte pár guava listů v malém množství vody. Použijte místo svého přípravku na obličej guave a zbavíte se černých teček.
 17. Stejná kombinace dělá divy i se zabráněním předčasného stárnutí kůže.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button