JídloPrevence

6 obyčejných potravin s neobyčejnými zdravotními přínosy

Vše, co sníme, ovlivňuje naše tělo, a to jak v pozitivním, tak v negativním smyslu. Proto je pro nás strava velmi důležitá. Většina z diet se zaměřuje na to, co bychom jíst neměli. Pojďme se na to podívat z té druhé stránky a naopak si představme 6 potravin, které vyhovují snad každému a se svými úžasnými zdravotními benefity se hodí ke každé dietě. Přesvědčte se sami.

Grapefruity proti cukrovce

Lidé s diabetem druhého typu a rezistencí na inzulin by měli často konzumovat grapefruity, protože právě toto šťavnaté ovoce pomáhá zhubnout a vyrovnat hladinu inzulinu. Má však i jiné zdravotní výhody: například chrání před rakovinou a dalšími nemocemi. Jestliže vám grapefruit jako takový nechutná, snadno můžete konzumovat jen jeho šťávu, například s hruškovou, nebo jej přidávat do omáček či salátů.

Mandle

Většina ořechů je zdraví prospěšných díky vysokému obsahu bílkovin, mandle však navíc dodají vašemu tělu i hořčík, vápník, draslík, železo, vitamin E a vlákninu. Kupte si třeba mandlové tyčinky, přidávejte mandle do pečiva nebo je konzumujte syrové.

Vývar z kostí

Kostní vývar je v poslední době velkým hitem, neboť má velké zdravotní přínosy. Díky obsaženému kolagenu a želatině chrání kosti a klouby, léčí střeva, omlazuje organismus, podporuje také spánek a imunitu.

Kapusta

Co se týká výživy, kapusta je jedním z nejzdravějších typů zeleniny, jaké můžete jíst. Je plná antioxidantů, železa, vápníku a vlákniny. Můžete ji připravovat v páře, přidávat syrovou do salátů i polévek.

Vejce

V jednom vejci je 6 gramů bílkovin a pouze 70 kalorií. Často se vyskytuje na seznamu superpotravin, protože má vysoký obsah živin. Vejce jsou relativně levná a do svého jídelníčku je můžete snadno zařadit, třeba jako přídavek do sendviče či polévky.

Jablka

Jablka jsou zdravá a chutná, takže patří mezi nejoblíbenější druhy ovoce. Možná však nevíte, že jsou superpotravinou. Obsahují například querceten, což je látka, která pomáhá naše tělo chránit před rakovinou. Toto ovoce nás také chrání před Alzheimerovou chorobou, Parkinsonovou chorobou, cukrovkou a dalšími civilizačními chorobami.

Jestliže vám záleží na svém zdraví a zároveň nechcete za jídlo utrácet horentní sumy, zahrňte do svého jídelníčku výše zmiňované potraviny, které jsou levné a navíc snadno dostupné. Dále doporučujeme například borůvky, avokádo, řepu, cizrnu a okurky.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button