Zdraví

Himalájská solná lampa: 4 výhody, které vám přináší její užívání

Himalájská sůl se stala v našich kuchyních velmi oblíbenou ingrediencí, která je bohatá na minerální látky a prospěšná lidskému zdraví. Himalájská mořská sůl je pochází z tzv. primárního moře, které zde bylo již u zrodu naší planety. Kromě používání himalájské soli v kuchyni existují také solné lampy, které jsou vyrobeny z himalájské soli a zprostředkovávají vám příjemného osvětlení a další výhody, které se dotýkají vašeho zdraví.

Co je himalájská solná lampa?

Skutečné himalájské solné lampy jsou pevné bloky himalájské soli, které byly ručně upravovány. Získávají se z hlubokých podzemních dolů v Khewře, Pákistánu, nacházejícím se na západním okraji Himálají a jsou zdrojem skutečné himalájské růžové soli. Barva himalájských solných lamp se liší od světle růžové až po tmavě růžovou s oranžovými odstíny, to vše je důsledek koncentrace minerálních látek. Doprostřed tohoto kusu soli se umisťuje žárovka, která vydává světlo i teplo. Díky ní se stává kus soli krásnou lampou.

Více než zajímavé osvětlení

Himalájské solné lampy jsou zbarveny do růžové barvy a dodávají interiéru příjemné tlumené světlo s jemným růžovým odstínem. Skvěle se hodí do ložnice i do meditačního pokoje. Jejich účinky se však nedotýkají jen práce se světlem. Himalájská solná lampa totiž snižuje znečištění ovzduší, ničí elektrosmog, který způsobují elektronické přístroje. Pomáhá také lidem trpícím astmatem, alergiemi a dalšími nemocemi spojenými s dýchacím ústrojím.

Vliv solné lampy na zdraví

Sůl je hydroskopická, což znamená, že přitahuje molekuly vody. Himalájská solná lampa pracuje s tím, že přitahuje molekuly vody a čistí ji od plísní, bakterií a alergenů. Jakmile vodní pára přichází do styku se slanou lampou, znečištěné látky ze vzduchu zůstávají „uvězněny“ ve slané vodě.  Vzhledem k tomu, že se žárovka zahřívá, sůl vysychá a je schopna pokračovat v cyklu přitahování vodní páry a znečišťujících látek, uvolňuje vodní páru zpátky do ovzduší, ale již bez zdraví škodlivých látek. Kromě toho má lampa terapeutické účinky, díky uklidňujícímu světlu, které vyzařuje.

Zdravotní vlastnosti himalájské soli:

  • antibakteriální
  • protizánětlivá
  • odstraňuje patogeny
  • snižuje hladinu přecitlivělého imunitního systému
  • zbavuje problémů s dýchacím systém

Čistí vzduch

Tím klíčovým, proč si většina osob pořizuje solnou lampu, je to, že čistí vzduch. Jak jsme již popsali výše, solná lampa je díky své přirozenosti schopna snadno přilákat vodní páry. S touto vodní párou často přicházejí znečišťující látky z ovzduší, včetně alergenů, plísní a bakterií. Když se voda spojí s vyhřívanou lampou, sůl zachytí znečišťující látky a uvolní čistou vodní páru. Tento cyklus se stále opakuje. Odstraněním znečišťujících látek ze vzduchu se solná lampa postará o čistší a zdravější vzduch.

Snížení elektromagnetického záření

Mnoho věcí okolo nás dnes uvolňuje elektromagnetické záření v podobě nezdravých iontů. Jde o váš mobilní telefon, počítač, notebook, televizi a další elektroniku. Toto elektromagnetické záření je sice neviditelné, ale má na vás dlouhodobé a vážné účinky. Konstantní vystavení tomuto záření přináší únavu, stres a oslabuje váš imunitní systém. Bylo provedeno více než 2 000 studií, které odhalily toxické účinky elektromagnetického záření z různých zdrojů. Vědci dospěli k závěru, že dlouhodobé vystavení dokonce i nízkoúrovňovému záření (například z mobilních telefonů) může způsobit různé druhy rakoviny, snižovat imunitu a přispět k Alzheimerově nemoci a demenci, srdečním onemocněním a mnoha dalším onemocněním. Úžasným způsobem, jak se vyhnout vlivům záření, je trávit více času v přírodě.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button