KrásaZdraví

6 výhod vitamínu E pro vaši pokožku a vlasy

Vitamin E je skvělou živinou pro vaši pokožku. Je antioxidantem, který se používá v dermatologii po více než 50 let. Vědecký výzkum prokázal, že má pozitivní vliv na řadu potíží, které se dotýkají pokožky. Napomáhá hojení ran, jizev, popálenin, vyživuje pleť a udržuje ji mladistvou a fit. Jakých šest výhod v sobě vitamin E skrývá pro naši pokožku a vlasy?

Péče o pleť

Podíváte-li se na produkty určené pro péči o pleť, které v současné době máte, jistě narazíte v mnoha z nich na vitamín E. Vitamín E je přísadou, která je častá v přírodní kosmetice i průmyslově vyráběné kosmetice, jelikož působí také jako přírodní stabilizátor a prodlužuje trvanlivost kosmetických produktů.

Vitamín E

Vitamín E je látka rozpustná v tucích, která se vyskytuje  v některých rostlinných olejích. Olej z pšeničných klíčků je rostlinným olejem, který obsahuje vysoký podíl vitamínu E. Vitamín E je živinou i antioxidantem. Jako antioxidant chrání tělo před volnými radikály. Někdy bývá nazýván také jako vitamín kůže a má skvělé protizánětlivé, antioxidační a kožní léčebné vlastnosti, které z něj činí skvělý přírodní prostředek k podpoře zdraví kůže i vlasů.

Ochrana pokožky proti volným radikálům

Jelikož je vitamin E antioxidant, pomáhá v ochraně proti vlivu volných radikálů. Podle studií působí vitamin E jako ochrana proti poškození kůže i v důsledku vystavení pokožky slunečnímu záření. Skvělou ochranou proti UV záření je kombinace vitamínu C a E. Vitamín E pomáhá také na místa, která byla spálena slunečním zářením.

Zlepšuje stav suché pokožky

Vitamín E je důležitý pro celkové zdraví vaší pokožky a má pozitivní vliv na suchou pleť. Podobně jako kokosový olej  můžete používat na kůži a rty olej s vitamínem E, který hojí pokožku a zabraňuje jejímu vysoušení a následnému popraskání kůže.

Podporuje hojení jizev

Vitamín E je také účinný na hojení jizev a jako prevence vzniku akné. Pokud vás trápí jizvy po akné, určitě do své péče o pleť zařaďte olej či jiné produkty s vitamínem E.

Chrání před vznikem vrásek

Hledáte účinnou ochranu před vznikem vrásek a dalších známek stárnutí? Vitamín E má protistárnoucí účinky na vaši pleť a je přirozenou ochranou před vznikem vrásek a jejich prohlubováním. Vitamín E je účinný antioxidant, který chrání před poškozením slunečními paprsky a podporuje růst nových kožních buněk, čímž chrání i před vznikem vrásek. Pokud vitamín E budete užívat ve své stravě, ale i zvnějšku na pleť budou antioxidační účinky opravdu silné. Redukuje stárnutí pokožky, tvorbu vrásek a tmavých skvrn. Jedním z nejlepších anti-aging olejů je jojobový olej, který je bohatý na vitamín E. Olej z vitamínu E pomáhá se suchou pokožkou, proto jsou známky stárnutí méně znatelné. Suchá kůže zdůrazňuje jemné linie a vrásky na obličeji. Díky vyživenému obličeji bez známek suchosti budete vypadat mladší.

Podporuje zdraví vlasů

Olej s vitamínem E můžete použít tak na vlasy, zvláště na valsy suché a zničené. Vitamín E podporuje průtok krve v pokožce, čímž podporuj ezdraví vlasových folikulů. Olej s vitamínem E působí proti dehydrataci pokožky hlavy.

Pomoc při léčbě ekzému

Mezi příznaky ekzému patří zarudlá pokožka, vyskytovat se mohou i puchýřky, popraskaná kůže a svědění. Vitamín E může pomoci i s ekzémem.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button