Krása

Začínejte každé ráno vodou s citrónem, pro tělo má blahodárné účinky!

Máte ve zvyku začínat svůj den s citrónovou vodou? Pak budete chtít znát všechny výhody tohoto zvyku. Citrónová šťáva je bohatá na flavonoidy, draslík, antioxidanty, proteiny a vitamíny – B a C. Má silné antivirové, imunitní a stavební schopnosti.

Voda s citrónem

Citrónová voda pomáhá vybudovat imunitní systém, což je velmi potřebnou podporou pro zdárnější boj s infekcemi. Svými vysokými úrovněmi bioflavonoidů, mezi které patří kyselina citrónová, hořčík, vápník a pektin, zásobuje organismus látkami, jež udržují v těle i rovnováhu pH. Když se pije na lačno, čistí tělo a vyplavuje škodliviny, současně se s ní i hubne. Pomáhá ke správným trávicím procesům. Potřebujete ještě jiný důvod, který by vás přesvědčil, proč pít vodu s citrónem každý den?

lemon-squeezer-609273_960_720

15 způsobů, jimiž voda s citrónem pomáhá našemu zdraví

1. Hubnutí

Citrónová voda vám pomůže udržet zdravou váhu a regulovat hladinu cukru v krvi. Pektin obsažený v citrónové vodě může také odrazit chutě a tak budete jíst po celý den skutečně méně.

2. Imunitní systém

Voda s citrónovou šťávou podporuje také náš lymfatický systém, který pracuje ve spojení s naším imunitním systémem.

3. Chřipka a nachlazení

Citrón a šťáva z něj posiluje imunitní systém a má mnoho antivirových a antibakteriálních účinků, protože je bohatá na vitamín C, který je vynikající lék na nachlazení a chřipku.

4. Akné

Pijte citrónovou vodu v dopoledních hodinách a pomůže vám metabolizovat kyselé prostředí vašeho těla, tím zabraňuje vzniku otravných pupínků.

5. Zácpa

Voda s citrónem může zabránit nebo se zbavit zácpy, neboť podporuje pravidelnou stolici. Citrónová voda je totiž nepochybně vhodná pro zdraví trávicího traktu.

lemon-593_960_720

6. Ledvinové kameny

Lidé často zapomínají na tuto výhodu, která opět vyplývá z použití citrónové vody. Citróny obsahují draslík, který zvyšuje citrany v moči, a tímto způsobem zabraňuje formování oxalátu a vyplavuje ledvinové kamínky.

7. Žlučník

Můžete výrazně snížit bolest pramenící ze žlučníkových kamenů. Pijte citrónovou vodu současně s jídlem.

lemon-566551_960_720

8. Kolitida

Citrónová voda napomáhá k vyrovnání hladiny pH a kolitida neboli zánět střev může být způsoben nerovnováhou hladiny kyseliny / zásaditých látek v těle.

9. Fibromyalgie

Lidé se svalovým vyčerpáním mohou pít citrónovou vodu v kombinaci s jógou. Když se v jednotlivých úsecích napijí, pocítí tak určité zlepšení.

10. Bolesti a otok kloubů

Voda s citrónem pomáhá snižovat množství kyseliny močové v našich kloubech, a tím potlačuje projevy zánětu. Je velmi výhodné jí pít. Vhodná je také pro lidi s artritidou.

11. Zánět

Kyselost je hlavní příčinou zánětu tkání. Citrony mají protizánětlivé vlastnosti, takže kyselost neutralizují.

lemons-16664_960_720

12. Nehty

Citrónová voda zvyšuje tvrdost nehtů, mizí i bílé skvrny, které se na nich čas od času objevují.

13. Bolesti svalů

Pitná voda s citrónem podstatně snižuje bolest kloubů. Dopřejte si jí po fyzické aktivitě, např. po tréninku.

14. Chutě na alkohol

Citrónová voda dokáže potlačit touhu na pití alkoholu. Aspoň nebudete mít druhý den bolehlav.

15. Otravy

Pitná voda s citrónem vám pomůže i s těžkostí po obědě nebo večeři a také částečně v případě otrav z jídla.

citrus-991090_960_720

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button