Krása

Výživná maska na suché vlasy s avokádem

Hledáte recept na přírodní masku na vlasy z běžně dostupných ingrediencí, která snadno dodá lesk a sílu vašim vlasům? Vyzkoušejte si připravit doma masku s avokádem, které je bohaté na oleje. Ty podporují zdravý vzhled vašich vlasů. Výživnou masku na suché vlasy byste si měli dopřát minimálně jednou týdně.

Ingredience:

  • 2 lžíce kokosového oleje (1 lžíce olivového oleje a 1 lžíce kokosového)
  • 1/2 avokáda
  • 2 vajíčka
  • 1 lžíce medu
  • 5-10 kapek rozmarýnového esenciálního oleje
  • 5-10 kapek levandulového oleje

Máte dvě možnosti, buď připravovat masku v mixéru nebo s pomocí metličky a misky. Začněte tím, že smícháte kokosový olej s avokádem. Místo kokosového oleje můžete dát půl na půl s olivovým olejem, ten s hodí pro kudrnaté vlasy. Pokud připravujete masku ručně, měli byste si lehce rozehřát kokosový olej. Následně přidejte vejce a med. V mixéru máte směs ihned hotovou či ručně vmíchejte. Poslední přísadou jsou esenciální oleje, rozmarýnový a levandulový. Jakmile jsou všechny ingredience připraveny, buď je rozmixujte nebo ručně dobře promíchejte. Přendejte z mixéru do misky a můžete nanášet na vlasy.

Jak masku používat?

Nejdříve si navlhčete vlasy, následně masku nanášejte rovnoměrně na celé vlasy. Ramena si přikryjte ručníkem, aby vám maska neušpinila oblečení. Nechte masku působit po dobu 45 minut až hodinu. Poté si vlasy umyjte běžným způsobem. Pro dosažení viditelných výsledků masku používejte alespoň jednou týdně.

Příznivé ingredience

Kokosový olej se stal v posledních několika letech obrovským trendem, který pečuje nejen o vaše vlasy, ale také pokožku a zuby. Kokosový olej je účinným pomocníkem v dosažení krásné pleti, bílých zubů a lesklých vlasů. Obsahuje vysoký podíl mastných kyselin, které poskytují potřebnou výživu a hydrataci vaší pokožce hlavy a vlasům. Studie prokázaly, že kokosový olej snižuje lámavost vlasů a proniká až do vlasových váčků.

Na kudrnaté vlasy je vhodnější použít olivový olej, který změkčuje a lépe proniká do vlasů. Olivový olej poskytuje vlasům hydrataci a je „lehčí“ než kokosový olej, proto vaše kudrny neničí, ale jejich krásu podporuje.

Avokádo dokonale hydratuje vaše vlasy. Je bohaté na zdravé oleje a vitamín B a E. Díky němu jsou vlasy lesklé a silné. Posiluje navíc vaše vlasy do hloubky.

To, že je v masce obsaženo vejce snad už nikoho nepřekvapí. Vejce byly používány na podporu zdravému vzhledu vlasů už desítky let. A proč? Vejce obsahují lecitin a mnoho proteinů, které posilují zdraví vašich vlasů, jelikož je vyživují a hydratují. Žloutky pomáhají také k tomu, aby celá maska dobře držela pohromadě.

Med hraje v masce důležitou roli. Pro vaše vlasy je velmi přínosný především proto, že dokáže udržet vlhkost ve vašich vlasech. Je také antibakteriální, jelikož obsahuje velké množství antioxidantů, což vede k zachování zdravé vlasové pokožky a vlasů. Udržuje ve vlasech vlhkost a dodává jim lesk.

Rozmarýnový olej podporuje růst vlasů a krásně vaše vlasy provoní. Stimuluje vlasové folikuly, které podporují růst nových vlasů. Pomáhá také účinně hojit pokožku hlavy a zbavuje vás lupů. Levandulový olej je ideální v péči o vlasy a podobně jako rozmarýnový olej podporuje růst vlasů. Můžete i samotné oleje vmasírovat do vlasů a především aplikovat i na pokožku hlavy. Užívejte si následnou vůni, která se vám po užití olejů uvolňuje z vlasů.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button