KrásaRady a tipy

20 věcí, které musíte udělat, když je vám 30, aby byl váš život v 50 letech jednodušší

Dnes je první den zbytku vašeho života a to je ideální čas něco změnit. Vzali jsme průzkum lidí, kteří jsou starší 50 let, na věci, které by nejraději udělali kdyby byli mladší. Jejich odpovědi byly neuvěřitelně chytré a jednoduché. Možná, že se stanou důležitou inspirací, která vám změní život.

1. Přestat kouřit

Kouření je drahé, smrdí a způsobuje zdravotní problémy.

2. Přestat jíst nezdravé jídlo

Sireesha Chilakamarri říká, že můžete za život vydělat spoustu peněz a koupit si cokoli chcete, ale nemůžete si koupit vaše zdraví, když už je pryč. Vzdejte se nezdravých potravin ještě před třicítkou.

3. Zdravé vztahy s rodiči

Robert Walker říká, jak je důležité zachovat si dobré a zdravé vztahy v rodině. Robert poukazuje na to, že v životě narazíte na mnoho problémů a otázek, které jsou součástí vašeho života, ale jen rodina vám s nimi může pomoci.

4. Nechoďte na slunce bez opalovacího krému

Cyndi Perlman Fink říká, že když byla mladší, neposlouchala a nepoužívala opalovací krém, když šla ven na slunce. Teď má vrásky a velmi tenkou kůži poškozenou sluncem.

5. Pravidelně cvičte

To je další rada od Cyndi. Musíme si vybudovat aktivní životní styl zamlada, abychom se později vyhnuli zdravotním problémům s padesátkou na krku. Jde hlavně o přibírání na váze, které je všeobecně špatné pro naše celkové zdraví. Cyndi říká, že byla tlustá i hubená a být hubená je prý rozhodně zdravější. Udržujte svou váhu na optimální úrovni, která je pro tělo zdravá.

6. Šetřete peníze

Všichni víme, že je to nudná fráze, ale také pravdivá. Budete muset začít šetřit peníze do důchodu.

7. Naučte se spokojit s tím, co máte

Jedinou věcí, která je v životě skutečně důležitá, je štěstí a to je mnohem důležitější než jakýkoli úspěch. Robert Walker říká, že pokud jste spokojeni s tím, co máte, pak žijete šťastnější život.

8. Nepřestávejte jít si za svými sny

Všichni máme v životě své osobní cíle. Někdo si chce koupit dům, mít děti, získat druhý titul nebo se naučit létat letadlem. S tím vším musíme začít už dnes, říká Bill Karwin. Všichni si pořád jen říkáme, že za něčím půjdeme „jednoho dne“, ale pravdou je, že po třicítce vše odsouváme ještě častěji, takže se může stát, že ke svým splněným snům ani nedojdeme…

9. Dbejte na kvalitní spánek

Nan Waldman říká, že musíme chodit spát ve stejnou dobu a ve stejnou dobu se také probouzet. Pro tělo je usínání ve stejnou hodinu velmi důležité. Rovněž je také důležité, spát v tmavé místnosti, aby byl spánek skutečně kvalitní.

10. Dobře se starejte o své zuby

Všichni bychom měli chodit pravidelně k zubaři. Na rozdíl od jiných zdravotních problémů, problémy se zuby se můžou jen zhoršovat – a zbytečné peníze navíc za korunky a implantáty pak nepotěší nikoho.

11. Sbírejte vzpomínky

Místo plýtvání peněz za nákup věcí, sbírejte raději banální vzpomínky na zážitky, ty jsou totiž k nezaplacení.

12. Nejenom brát, ale i dávat

Naučte se druhým něco dávat a ucítíte, jakou radost vám to přinese na duši. Nemusí to být jen věc materiálního charakteru, ale i pomoc nebo jen úsměv. Nikdy neočekávejte nic na oplátku, dělejte to, protože chcete.

13. Každý den udělejte nějakou věc, která vás děsí

Překonejte svůj strach, vydejte se každý den na levné dobrodružství. Odkliďte pavouka ze stropu, skočte z letadla, překonávejte se.

14. Přečtěte si alespoň 10 knih ročně

Neztrácejte čas u televize nebo u videoher, ty vaši zdravou fantazii neposílí.

15. Cestujte co nejvíce, kdykoli je to možné

Cestování je rizikem i dobrodružstvím, vystupme z pohodlí a bezpečí domova, pojďme raději poznávat něco nového. Zážitky nám nikdo vzít nemůže…

16. Naučte se meditovat

Meditace vám pomůže od stresu, zklidní vaši hlavu a prodlouží život. Udělejte si každý den malou chvilku jen pro sebe a soustřeďte se na svůj dech…

17. Veďte si deník

Jak plyne čas, my stárneme a jediná věc, kterou máme, jsou vzpomínky. Problém je v tom, že si je nebudeme pamatovat všechny. Budeme-li si své vzpomínky zaznamenávat, můžeme je v našich životech udržet navždy.

18. Mějte svůj vlastní domov

Určitě byste si měli koupit dům, vyplatí se vám to v době, kdy docílíte padesáti a více let. Pohoda ve vlastním domě je k nezaplacení.

19. Postarejte se o své přátele

Pečlivě si vyberte přátele v jejichž společnosti vám bude fajn. Trávit čas s kamarády je mezigenerační potřeba. Každý si potřebuje někdy popovídat…

20. Myslete na sebe

Sledujte varovné signály vašeho těla a dobře sami sebe vnímejte. Není-li vám dobře, nepřeceňujte se a choďte pravidelně k lékaři.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button