Dům a zahradaRady a tipy

Jak na mouchy pomocí přírodních přípravků

Mouchy jsou nejen nepříjemné, ale jsou i hlavními přenašeči různých onemocnění. Zbavit se jich je poměrně problematické. Nabízímě několik možností.

Citrony plněné hřebíčkem

Rozkrojte citron a do dužiny vpíchejte koření hřebíček. Tuto techniku můžete vyzkoušet nejen v bytě, ale i na zahradě. Pokud plánujete grilovány, umístěte citrony alespoň půl hodiny předem.

Vonné bylinky jako repelent

Pokud chcete odradit mouchy z vaší zahrady, vyzkoušejte na ní vysadit vonné byliny jako levanduli, bazalku či mátu. Pokud bylinky nechcete na zahradě pěstovat, umístěte je sušené v sáčcích na potřebná místa.

Repelent z oleje lemongrass

Mouchy nemají rády vůni citronové trávy. Ohřejte půl šálku vodu, přidejte 20 – 25 kapek oleje lemongrass, směs přelijte do rozprašovače  postříkejte potřebná místa, můžete i dveře či okna.

Svíčky s vůní citronely

Mouchy nemají rády kouř ze svíček s vůní citronely. Kafrové svíčky působí podobně. Pokud je chcete použít při venkovním posezení, umístěte je alespoň půl hodiny dopředu.

Kajenský pepř

Mnoho zvířat, včetně škůdců, nemá rádo pach kajenského pepře. Můžete jej použít jako repelent – rozmíchat s vodou a postříkat potřebná místa.

Skořicový osvěžovač vzduchu

Pokud nechete kupovat žádné chemické přípravky, můžete po bytě nasypat práškovou skořici.Je to netoxická látka, která nebude škodit vašim domácím mazlíčkům. Také můžete použít svíčku s vůní skořice nebo skořicový esenciální olej.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button