Krása

Domácí kolagenová maska proti vráskám i pigmentovým skvrnám

Kolagen je látka, která zodpovídá za pevnost a pružnost naší pleti. S věkem ale rychle ubývá, a proto se začínají objevovat první vrásky. Nahraďte úbytek kolagenu domácí maskou, která vám navrátí ztracené mládí.

Tradiční receptura

Obecně známým zdrojem kolagenu je želatina. Připravte si tedy želatinovou masku, která vám navrátí dostatek této látky, aby vaše kůže byla opět napnutá a svěží.

Připravte si:

 • 1 lžíce želatiny
 • 5 lžic mléka
 • 10 kapek vitaminu A
 • 10 kapek vitaminu E
 • 1 vaječný žloutek
 • 1 lžíce olivového oleje

Postup:

Mléko zahřejte tak, aby bylo teplé, ale nikoliv horké. Přidejte želatinu a míchejte alespoň 5 minut a pak nechte přibližně půl hodiny nabobtnat. Poté přidejte zbylé ingredience a ve vodní lázni opět zahřejte. Želatina se opět částečně rozpustí a v této konzistenci ji nanášejte na obličej. Nechte působit půl hodiny a poté smyjte vlažnou vodou.

Přibližně po 10 aplikacích uvidíte změny. Nečekejte, že vrásky zmizí hned. Pleti je potřeba dát čas k regeneraci. Vrásky se začnou postupně vyplňovat kolagenem a budou se zmenšovat. Vaše pleť se také zjemní a prozáří.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Jeden komentář

 1. Dobrý den,

  tak se tady porozhížím a čtu různé návody, rcepty, názory, rady a kdo ví na o jsem se ještě nepodíval, ale jak vidím, tak tady je to pouze pro ženy. Nemyslím na recepty na jídlo a podobné laskominky, ale jde o samotnou péči o sebe sama. Tedy jedním slověm je to velmi – tendenčí. Bože můj. Já nemám nic proti ženám, ale naopak. Žen s velmi vážím, ctím je a vlastně i miluji. Ale myslím, že by měla existovat nějaká přijatelná rovnováha, protože se tady, v těchto ohledech, neřeší muži. Alespoň já jsem to z toho nepooznal ani nevyčetl, protože každý obrázek, který se netýká receptů na jídlo, ale samotné lidské podstaty, je doprovázen vždy obrázkem ženy a to je do jisté mítry určuje komu je a co určeno k pozornosti, pokud tyto stránky „Česko zdrave.cz“ nejsou věnovány pouze k pozornosti ženám.
  My muži máme také jakousi pleť, doufám, či trpíme jstými neduhy nebo obezitou, máme i někdo vlasy a jiné problémy, které se tady svým způsobem radami či recepty řeší nebo se jimi pomáhá řešit problémy s pleti a podobně i pomocí receptů, či rad z dávnověků, ale ve vztahu pouzek ženám. Jak je i patrno z doprovodných brázků na kterých jsem nikde nenašel muže. Možná, že stále převládá názor, že muž má vypadat tvrdě, rázně, nekompromisně a s ostrými rysy připomínajícími kovboje z dalekého západu… Kdežto ženy jemně a něžně. Opět nic proti ženám nemám, naopak. Ale muži? Co je tak zvláštního a rozdílně jiného na složení ženské pokožky nebo vlasů, či vzniku a vypínání ženských vrásek, nebo s pigmentovými skvrami nebo například zpevnění a projasnění pokožky, když je to závislé také na vnitřních orgánech, stravě a jiných doprovodných působeních vlastního těla, něco o vlasech, zubecha to jak u žen tak i mužů… A tak podobně by se tady daly najít i jiná společná témata jak pro muže, tak i pro ženy, ve kterých, si myslím, že v oněch „složkách“ o kterých se zde hovoří, nemůže být rozdíl a jak se to v mýtech považuje rozdílné, že ženy jsou ve všech ohledech zcela jiné než muži. Ano i když v některých „záležitostech“ to tak je a toto mohou v nějakých detailech ovlivňovat rozdílné hormonální složení žen a mužů, což nás v tomto pohledu od žen rozděluje. Ale v obecném pojmu péče o pokožku vlasy a tělo jako takové a v podobných radách by to mělo být snad téměř stejné. Nebo asi tady existuje i jiná možnost a docela vtipně absurdní, že ženy a muži jsou z dvou rozdílných světů. N a pak tyto rady „Co a jak“ nelze paušalizovat do té míry, protože jsou na Zemi dvojí lidé se stejnými rysy a stavbou těla, které nás ale odlišuje pouze rodílým pohlavm – a tedy tady nejsme jeden člověk… :))).
  A když tak nad celoustavbou a danou koncepcí stránek přemýšlím, tak bych byl rád, kdyby mi to někdo odborně z těchto stránek vysvětlil kdo nebo co vlastně jsme… My muži… :))) Jinak tyto rady vyznívají velmi tendenčně a v podstatě jako stránky pro ženy. Tak, jakože se vše, v naší společnosti, zvětší části točí pouze kolem žen. Ženy jsou krásné, ale bez mužů nemají šanci krásu ukazovat a nemůžou se bez mužů obejít. Opět nemám nic proti ženám, ale naopak. Jen si myslím, že by také z této stránky o zdraví a péči o sebe samé měly být více vyvážené a věnovat se také i mužům.
  PS. Trend už je velmi dávný co lidé existují, a je to především vidět na módě jak se vše točí kolem žen. Když případně vstoupíte do obchodních domů s textilem, nebo do butiků a podobných zařízeních, tak z 80 procent nekdy i ze 100 procent je vše podřízeno pro ženy a zbytek je pro muže a něco pro děti. Je to dost zvláštní a núměrné i z toho pohledu, že poměr mužů a žen je na současnou genderovou populaci téměř rovnocený a nebo s malou úchylkou na tu či onu stranu převažující (pokud není vílka… :)))) ). To byl jen závěrečný i když trochu morbidní vtip, který se už nikdy, doufám, nestane skutečností.

  Přeji krásný den
  Vladimír

  Vladimír

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button