Krása

Domácí kolagenová maska proti vráskám i pigmentovým skvrnám

Kolagen je látka, která zodpovídá za pevnost a pružnost naší pleti. S věkem ale rychle ubývá, a proto se začínají objevovat první vrásky. Nahraďte úbytek kolagenu domácí maskou, která vám navrátí ztracené mládí.

Tradiční receptura

Obecně známým zdrojem kolagenu je želatina. Připravte si tedy želatinovou masku, která vám navrátí dostatek této látky, aby vaše kůže byla opět napnutá a svěží.

Připravte si:

  • 1 lžíce želatiny
  • 5 lžic mléka
  • 10 kapek vitaminu A
  • 10 kapek vitaminu E
  • 1 vaječný žloutek
  • 1 lžíce olivového oleje

Postup:

Mléko zahřejte tak, aby bylo teplé, ale nikoliv horké. Přidejte želatinu a míchejte alespoň 5 minut a pak nechte přibližně půl hodiny nabobtnat. Poté přidejte zbylé ingredience a ve vodní lázni opět zahřejte. Želatina se opět částečně rozpustí a v této konzistenci ji nanášejte na obličej. Nechte působit půl hodiny a poté smyjte vlažnou vodou.

Přibližně po 10 aplikacích uvidíte změny. Nečekejte, že vrásky zmizí hned. Pleti je potřeba dát čas k regeneraci. Vrásky se začnou postupně vyplňovat kolagenem a budou se zmenšovat. Vaše pleť se také zjemní a prozáří.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Zdena Prokopová

Jsem součástí tohoto magazínu již od začátku a starám se o to, aby si zde každý čtenář přišel na své. Ráda trávím čas se svou rodinou, miluji cestování a svou práci! Zdravému životnímu stylu se věnuji již řadu let, nejvíce pak aktivnímu sportu a přírodním receptům.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button