Babské radyPřírodní léčbaRecepty

Česnekový olej jako ochrana před křečovými žilami. Vyzkoušejte náš recept!

Křečové žíly jsou nejen nepříjemným estetickým problémem, ale mají i zdravotní dopady, které nejsou zrovna zanedbatelné. Je proto dobré usilovat o to, aby vůbec nevznikaly, nebo alespoň vědět, jak s nimi zatočit, když už se jich na našich nohách pár najde.

Mezi nejčastější příčiny vzniku křečových žil patří obezita, dlouhé stání či sezení, nedostatečná fyzická aktivita atd. Jedná se vlastně o zvětšené a oslabené cévy související se špatným krevním oběhem. Většina z nás je jim úplně nevyhne, ale dobrou zprávou je, že se dají odstranit bez nákladných procedur.

Zapotřebí je pouze česnek!

Připravte si česnekový olej

Budete potřebovat:

  • 5 stroužků česneku
  • 3 pomeranče
  • 2 lžíce olivového oleje

Příprava:

Oloupejte a nakrájejte česnek. Vložte jej do sklenice a přidejte olej i šťávu z pomerančů. Přikryjte víčkem a nechte alespoň 12 hodin odstát. Před každým použitím pak pořádně protřepejte.

Použití:

Olej aplikujeme každý večer na postižená místa. Dobře emulzi vmasírujte do pokožky, abyste znásobili léčebné účinky všech extraktů. Pro zvýšení účinků nohy poté zabalte do tlustší látky a nechte působit celou noc. Teplo ještě zvýší léčebnou sílu. První výsledky by se měly dostavit po 2 týdnech používání. Proceduru opakujte, dokud nebudete s výsledkem spokojeni.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button