Babské radyPřírodní léčbaZdraví

10 přírodních antibiotik pro boj s jakoukoliv infekcí

Období nejrůznějších nemocí, nachlazení a infekcí je v plném proudu. A jediným spolehlivým lékem jsou antibiotika – ne ale nutně ta z lékárny. Pomůže vám sama příroda!

Česnek

Mnoho virových infekcí lze úspěšně vyléčit s použitím obyčejného česneku. Ten se totiž pyšná silnými antivirotickými účinky. Několik stroužků denně vás ochrání před jakoukoliv chorobou.

Cibule

Pro osoby s citlivým žaludkem nebo alergické na česnek, může být cibule vhodnější variantou. Účinky má podobné a navíc dobře působí i proti bolesti.

Zázvor

Zázvor je dobře znám jako úspěšný bojovník proti chřipce a nachlazení. Ať už zázvorový čaj, limonáda nebo čerstvě strouhaný – ve všech podobách je nepřekonatelným léčebným pomocníkem.

Extrakt z grepových semínek

Chrání před plísněmi a různými druhy bakterií a parazitů. Získává se lisováním grepových semen a nemá žádné vedlejší účinky.

Křen

Jedná se o velký zdroj vitamínu C, který především pozitivně ovlivňuje vaši imunitu. Zajistí také lepší krevní oběh a tím i prohřívání celého těla.

Skořice

Má přirozeně zahřívací účinek, zlepšuje prokrvení těla a působí antibakteriálně. Navíc skvěle chutná a často se používá jako koření do jídel, takže ani není těžké ji pravidelně konzumovat.

Jablečný ocet

Kyselina jablečná je úspěšným ochranným prostředkem proti infekcím. Umí do sebe nasát a uzavřít viry a spolehlivě je z těla odstranit.

Med

Nejenom pochoutka a přírodní sladidlo, ale bojovník proti patogenům a dalším virům. Nahraďte medem veškerý cukr, který používáte, a máte vystaráno.

Eukalyptus

Esenciální olej z eukalyptu má antiseptické a dezinfekční účinky. Velmi pozitivně také působí na dýchací ústrojí a pří rýmě je tedy naprosto nepřekonatelným pomocníkem.

Echinacea

Tato rostlinka neuvěřitelně dobře působí na imunitní systém. Pravidelná konzumace je zárukou silné obranyschopnosti organismu. Tělo se tak infekci zvládne ubránit samo.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button