Zdraví

5 přírodních léků, které přirozeně zlepšují krevní oběh a zdraví srdce

Špatný krevní oběh je problém, kterým se často pacienti ani lékaři příliš nezabývají. Tak by to ovšem být nemělo. Malý, nebo naopak vysoký krevní tlak zatěžuje tepny a žíly, s tím se následně pojí i další problémy. Často se stává, že se v krevních cévách usazuje tuk a zužuje je. Výsledkem je omezený průtok krve a špatné prokrvování celého těla. Všechny tyto příčiny potom vedou k jedinému velkému problému a to k oslabení srdce a základních funkcí těla.

Lidské tělo se skládá z miliard drobných buněk. Každá buňka potřebuje růst a získávat energii, aby mohla správně vykonávat svou práci a tu získává díky přívodu krve. Pokud tento systém nefunguje, je v ohrožení celé tělo. Potvrzenou pravdu, že jídlo je lék, slýcháváte určitě velmi často. Pojďte tedy zachránit vaše tělo pomocí těchto potravin.

Kajenský pepř

Kajenský pepř, vyrábějící se z pikantní papriky, se doporučuje užívat každý den. Dokáže totiž zlepšovat krevní oběh, podporovat krvetvorbu, detoxikaci těla a zlepšuje zdraví vašeho srdce.

Česnek

Jeden stroužek česneku konzumovaný každý den může snížit hladinu špatného cholesterolu a zvýšit hladinu dobrého cholesterolu v těle. Podle mnoha studií umí česnek i udržovat krevní tlak v normálu a zlepšovat krevní oběh.

Ginkgo biloba

Ginkgo biloba pochází z jednoho z nejstarších žijících stromů na Zemi. Jejím užíváním pomáháte rozšiřovat cévy v celém těle, v tomto důsledku se zlepšuje prokrvování celého těla, především mozku, a utlumují příznaky Alzheimerovy choroby.

Vrba bílá

Příznivé účinky vrby bílé jsou známy již odedávna. Byla součástí pohanských rituálů a uctívaná jako posvátný strom. Odvar z vrby dokáže snižovat vysokou teplotu, nachlazení a odstraňovat bolesti hlavy. Obsahuje kyselinu acetylsalicylovou (známá také jako nedílná součást léků Aspirin, Acylpyrin a jiné), která se doporučuje užívat lidem s poruchou srážlivostí krve a dnou.

Kakao

Kakaové extrakty jsou známe pro svou schopnost zvýšit krevní tlak a dodat do těla potřebný hořčík, který snižuje stres. Několik studií dokonce potvrdilo, že kakao je dobrým bojovníkem proti srdečním onemocněním, protože obsahuje vysoké množství antioxidantů.

Vyberte si jedno z těchto přírodních léčiv a zlepšete tak krevní oběh vašeho těla.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button