Zdraví

Zázvorová náplast: pomáhá odstraňovat hlen a bojuje proti kašli

Pokud vás trápí nachlazení a nemoc spojená s dýchacími cestami, je tento lék určen právě pro vás. Obsahuje vše, co pro vyléčení přírodní cestou potřebujete, tedy zázvor a med. Nejde o nic těžkého, připravit tuto léčivou náplast si může doma každý.

Ingredience:

  • med
  • zázvor či pár kapek zázvorové šťávy
  • mouka
  • rostlinný olej
  • ubrousek nebo gáza
  • lepící páska

Příprava:

Mouku smíchejte s malým množstvím medu a čerstvě nastrouhaného zázvoru či šťávy z nastrouhaného zázvoru, tak aby směs příliš nelepila. Poté přidejte trochu rostlinného oleje a ještě jednou obalte v mouce. Směs zabalte do ubrousku či do gázy.zázvor

Použití:

Směs přiložte na hrudník, rozprostřete a navrchu připevněte kouskem lepící pásky. Pro děti je vhodné obklad použít 2 hodiny před spaním. Dospělí mohou s touto náplastí i spát. Tato léčivá náplast efektivně zbavuje hlenu a má protizánětlivé účinky. První výsledky ucítíte už po druhém použití. Tuto náplast používejte po dobu několika dní.

 

Léčba medem

Med je v mnoha kulturách považován za nepostradatelnou součást léčitelských praktik. Do receptu můžete k medu přidat místo rostlinného oleje, olej olivový či panenský kokosový olej. Med je skvělým pomocníkem při nachlazení. Pomůže vám i spolu s léčebnou náplastí, užívat 3x denně 1 lžíci vlažného medu s ¼ lžičkou skořice po dobu tří dnů. Tímto vás pomalu zbaví nachlazení i chronického kašle a pročistí průdušky.

Síla zázvoru

Zázvor je v této náplasti nepostradatelný, nejenže má zahřívací účinky, ale působí protizánětlivě a pomáhá při nachlazení, chřipce a rychle rozpouští hleny. Léčbu můžete doplnit o zázvorový čaj, který vám pomůže léčit váš organismus vnitřně. Čaj ze zázvoru můžete obohatit o zmíněný med, citron, hřebíček a skořici. Zázvor vám pomůže i od bolesti hlavy a nepříjemné nevolnosti.

Zdroj

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button