JídloKrásaRady a tipyZdraví

Na jaké vitamíny se zaměřit, abyste měli zdravou pokožku?

Pokožka je největším orgánem našeho těla. Většina lidí touží po tom, aby byla hebká, pružná a ve skvělé kondici. Jedním z nejlepších způsobů, jak toho dosáhnout, je dbát na příjem vitamínů, které jsou pro zdraví pokožky klíčové. Důležité je to zejména pro každého, kdo už zaznamenal známky stárnutí a chce si zachovat mladistvý vzhled co nejdéle.

O co se vitamíny v pokožce starají?

Vitamíny pro pokožku jsou potřebné k udržení její hydratace, k zajištění přirozené výměny odumřelých buněk za nové a k zabránění infekcím a oxidativnímu stresu z poškození buněk nebo způsobení zánětu. Ať už se snažíte zpomalit proces stárnutí, odstranit vzhledové jizvy, tmavé skvrny a hrubá místa, zvýšit elasticitu nebo snížit zánětlivé stavy, vitamíny jsou skvělou volbou.

Vitamíny pro zdravou pokožku

Nejlepší vitamíny pro vaši pleť

Níže jsme shrnuli 6 vitamínů, které jsou pro zdravou pleť nejdůležitější. Doplňovat je můžete vhodným složením jídelníčku, pomocí speciálních krémů či masek, ale také užíváním doplňků stravy.

Vitamín A

Tento antioxidační vitamín přichází v řadě forem, včetně těch, které dokážou léčit vrásky neutralizací účinků volných radikálů. Vysoký obsah tohoto vitamínu najdete v mrkvi, špenátu, mangu a sladkých bramborách.

Vitamín B3

Tento vitamín, často označovaný jako niacin, je často obsažen v kosmetických přípravcích, aby vytvořil zářivou pleť a snížil vzhled uvolněné nebo předčasně zestárlé pokožky. Může také snížit zarudnutí při zánětlivých stavech.

Vitamín C

Vitamin C je schopen redukovat výskyt stařeckých skvrn a skvrn díky své roli při produkci keratinu, který je potřebný pro nové buňky.

Vitamín E

Tento antioxidační vitamín je pro pokožku možná tím nejlepším, protože pomáhá zadržovat vlhkost a může eliminovat příznaky akné a současně zlepšuje příjem vitamínu A vaším tělem.

Vitamín K

Ať už máte na kůži ránu, která potřebuje zahojení, nebo obecně lepší cirkulaci v jakékoli části kůže kvůli opravě a zdraví, vitamin K je doplněk, který je nejvhodnější.

Vitamín D

Tento vitamín je úzce spojen s imunitním systémem a schopností těla bojovat s infekcemi. To je zvláště důležité pro pokožku, která je neustále bombardována vnějšími patogeny a toxiny. Tento vitamín také zmírňuje projevy akné.

Zdroj obrázků: Pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button