Zdraví

Neobvyklé recepty, o kterých nám říkaly babičky a oni opravdu fungují

 

Většinu zvyků a praktik jsme se naučili od svých babiček nebo rodičů. I když jsme měli pochybnosti o jejich pravdivosti, časem se ukázalo, že opravdu fungují.

Proto se dnes zaměříme na všelijaké domácí léčivé recepty, o kterých nám říkali naše babičky tzv. babských návodech, které pomáhají nejen proti bolestech, ale i proti různým nemocím či jiných zdravotních potížích.

Bikarbonová soda na zánět močových cest

Dvakrát až třikrát denně vypijte 2 dcl obyčejné vody s půlkou lžičky jedlé sody. Soda bikarbona dokáže totiž přeměnit pH moči na důležité prvky, které podporují zánik množení patogenních bakterií.

Štípnutí hmyzem a syrové brambory

Při štípnutí hmyzem použijte syrové brambory. Ty mají totiž protizánětlivý účinek a pomáhají proti svědění.

Při použití brambor na štípnutí si ukrojte malý plátek syrové brambory. Tímto plátkem chvilku postižené místo potírejte a následně si brambor pomocí náplasti na bolavé místo přilepte a nechte jej působit.

Rozinky na artritidu

Při bolesti kloubů a kostí byste podle babiček měli vzít několik rozinek a přes noc je nechat namočené v čisté vodě a následující den rozinky sníst.

Díky tomuto receptu se totiž vitamíny v dužině rozinek zkombinují s látkami ve slupce, které potlačují bolest kloubů a kostí.

Padání vlasů a kopřiva

Kopřiva je svým obsahem velice zdravou rostlinou. Obsahuje totiž velké množství bílkovin, vápníku, fosforu, železa, hořčíku, betakarotenu a základních vitamínů, jako je vitamín A, B – komplex, C a D. Všechny vyjmenované látky pomáhají proti padání vlasů.

Příprava toho léku je jednoduchá. Přibližně půl litru obyčejné vody převařte a pomocí jí zalijte 6 lístků kopřivy. Následně nechte vodu s kopřivami vychladnout a až bude chladná, nanaste si jej na vlasy až ke kořínkům.

Menopauza a sladké brambory

Sladké brambory jsou jiné než obyčejné brambory. Tyto brambory mají totiž mnohem silnější slupku a jsou tmavší.

Tyto brambory jsou bohaté opět na spoustu vitamínů, které pomáhají nastolit rovnováhu hormonů v těle. Mimo to mají i skvělý účinek na vysoký cholesterol v krvi.

Špatný dech a celer

Pokud vás trápí špatný dech, dejte si kousek stonku celeru do pusy a přežvýkejte jej.

 

Mohli jste se dočíst o bizarních receptech našich babiček. Občas je až neuvěřitelné, že tyto recepty opravdu fungují, takže pokud vás trápí jeden z uvedených problémů, neváhejte se obrátit na babiččiny domácí recepty.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button