PrevencePřírodní léčba

Úžasné využití epsomské soli: mimo detoxikace těla pomůže i na zahradě proti škůdcům

Epsomská sůl je používaná v mnoha kulturních zemích světa již stovky let. Vlastní řadu prospěšných vlastností, které najdou své uplatnění při detoxikaci těla, čištění domácnosti i v zahradnictví. Taková solná koupel s tímto druhem soli vlastní významné zdravotní výhody.

Složení epsomské soli

Epsomská sůl se skládá z hořčíku a síranu, což může mnoha způsoby pomoci zlepšit zdraví. Nedostatek hořčíku je spojován s vysokým krevním tlakem, hyperaktivitou, srdečními nemocemi a dalšími zdravotními problémy.

Hořčík totiž reguluje aktivitu více než 300 enzymů v těle. A síran je zase nezbytný pro mnoho biologických procesů – odplavuje toxiny a podílí se na tvorbě důležitých bílkovin pro klouby, ale i mozek.

Čím je prospěšná?

Mimo výše zmíněných preventivních opatřeních, výzkum naznačuje i na to, že reguluje krevní cukr. Je to dáno tím, že se organismu dostává hořčík a ten jak známo, podporuje zdraví srdce. Snížením krevního tlaku se zlepší krevní oběh a schopnost těla efektivně naložit s inzulínem. Hořčík je také dáván do souvislosti s udržením hladiny vápníku v krvi.

Sírany získáte potravou jen stěží, vstřebávají se kůží. Když tedy zařadíte do svého rituálu koupelové procedury s epsomskou solí, sírany z ní stimulují slinivku břišní k tvorbě trávicích enzymů, které pomáhají při detoxikaci těla.

Epsomská sůl vyplavuje z buněk toxiny a těžké kovy

Zmírňuje také bolesti svalů a podporuje vylučování škodlivých látek. Chcete-li si užít relaxační detoxikační koupel, zamíchejte do vany s teplou vodou 1 až 2 šálky epsomské soli. Ponořte se do ní na 10 – 15 minut, 2-3 x týdně. Pokud si chcete současně užít i uklidňující vůni, nakapejte do vany pár kapek levandulového oleje.

Mimotělní účinky epsomské soli

Epsomská sůl je výborným prostředkem k ochraně proti hmyzu. Můžete si z ní vyrobit rozprašovač na trávník, aniž byste trávu nějak poškodili. Je zcela netoxická a přírodní. Posypte trochu epsomské soli do míst, kde nechcete slimáky a máte vyhráno. Epsomská sůl je vhodná na posyp k růžím, ale klidně i k záhonkům s paprikami a rajčaty.

Na necelé 4 litry vody přidejte 1-2 polévkové lžíce epsomské soli a poskytnete výživu i vašim pokojovým rostlinám.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button