Krása

Nenechte se rozhodit vráskami, 13 způsobů jak navrátit mladistvý vzhled

Jak stárneme, stáváme se moudřejšími a mnohem zkušenějšími. Vrásky také přicházejí s věkem, ale jsou jenom nepříjemností, se kterou se lze lehko vypořádat. Jestli tedy chcete i nadále vypadat mladší a netrápit se vráskami, následujte tento jednoduchý seznam rad a tipů.

Vrásky v oblasti dekoltu

1. Dejte si před spaním polštáře pod ruce

Tato metoda vám pomůže vyhnout se vráskám v oblasti dekoltu. Nejtěžší na tomto triku je zvyknout si spát na zádech, ale během pouhých pár týdnů si povšimnete výrazného rozdílu ve zlepšení stavu vaší pleti a stejně tak celkového blahobytu vašeho těla.

Výzkum ukázal, že toto je pozice maximální spánkové účinnosti. Navíc vám spaní na zádech pomůže zbavit se bolesti zad.

2. Položte si před spaním vedle sebe několik objektů

Může se to zdát prapodivné, nicméně tato metoda je velice účinná alespoň co se vrásek týče. Během naše spánku se několikrát za noc převalujeme a otáčíme. Některé z nových pozic nejsou moc pohodlné a přesně v tom momentu se začnou objevovat vrásky. Zkuste si podél sebe položit kupu nějakých nerozbitných věcí jako jsou kopce ručníků, nebo koš na prádlo, abyste se v noci nepřevalovali.

3. Umístěte si polštář pod kolena

Polštář pod koleny vyrovnává polohu těla a nohou, díky čemuž se zlepší průtok krve. Pomůže vám to jak proti vráskám, tak proti napjatým a bolestivým kolenům. Tato metoda je zejména účinná pro lidi, kteří toho hodně nachodí.

4. Vložte si srolovaný ručník pod krk

Vaše hlava by také měla odpočívat pohodlně. Je nejlepší spát na ortopedickém polštáři. Ty však bývají většinou poměrně drahé, takže jestli nic takového doma nemáte, můžete si jednoduše srolovat běžný ručník a umístit si ho pod hlavu.

5. Vyberte si správnou matraci

Měkká matrace může být možná pohodlná, ale vědci již dávno prokázali, že tvrdé a pružné matrace jsou tím nejlepším pro vaši páteř, správný průtok krve, a pro prevenci vrásek.

6. Volte si správné spodní prádlo

Pouze hrstka žen ví, že skoro každý obchod se spodním prádlem má nyní v nabídce speciální „podprsenku proti vráskám“. Tato podprsenka vypadá jako sportovní typ, ale je vyrobená z jemné bavlny a je příjemná na dotek. Tato podprsenka je také vybavena vycpávkami v oblasti dekoltu, které nevstřebávají hydratační krém a tím pádem ochraňují vaši pokožku. Nemůžete ji nosit každý den, přesto je velice přínosné v ní spát.

7. Hydratace je vždy nesmírně důležitá

Je to opravdu tak jednoduché. Zaveďte nový zvyk, že vždy budete aplikovat hydratační krém na problémové oblasti každé ráno, když se probudíte, a každý večer, než ulehnete ke spánku. Bylo prokázáno v 90 % případů, že se předčasné vrásky ukazují kvůli nedostatku hydratace.

Vrásky na obličeji

8. Brambory

Brambory jsou skvělým lékem na znovu získání mladistvé pleti. Mohou být použity pro zesvětlení a vyvážení tónu pleti, a mají také proti vráskový efekt. Aplikujte bramborovou masku na obličej každý den po dobu patnácti minut. Můžete použít buďto syrové nastrouhané brambory, nebo pouze bramborovou šťávu. Pro pružnou pleť a čisté kontury obličeje zkuste přidat trochu citrónové šťávy do vaší pleťové masky.

9. Jedlá soda

Jedlá soda revitalizuje a očišťuje vaši pleť, a také stimuluje regeneraci nových kožních buněk. Nicméně není vhodné používat samotnou jedlou sodu – nejlépe vytvořte peeling z jedlé sody nebo pleťovou masku. Smíchejte jedlou sodu a olivový olej v rovnoměrném poměru. Tuto směs používejte jednou týdně jako čistící peeling. Na výrobu masky smíchejte jednu lžičku jedlé sody a jednu lžičku bílého jogurtu. Nechte tuto masku působit deset minut a nechte se okouzlit tím, jak se vaše povislá pokožka zpevní a zjemní

10. Vitamín E

Věděli jste, že běžné kapsle vitamínu E, které můžete koupit v každé lékárně, mohou být použity i na vaše domácí zkrášlující procedury? Pomáhá pleti v regeneraci, vylepšuje tón pleti, napíná obličejové kontury, a zmenšuje vrásky. Přidejte trošku vitamínu E do vašeho běžného produktu na péči o pleť.

11. Šípkový olej

Šípkový olej je něco jako zázračný elixír mládí. Pokud je užíván pravidelně, může pomoci odstranit vrásky pod očima a všechny ostatní známy stárnutí na vašem obličeji. Namísto užití vašeho běžného tonika si potřete obličej kapkou šípkového oleje. Můžete také zkusit přidat pár kapek šípkového oleje do vašeho hydratačního krému nebo do pleťové masky.

12. Med

Med je známý jako jeden z nejlepších hydratačních prostředků. Je bohatý na minerály a jiné organické mikro elementy. Med omlazuje a startuje proces buněčné regenerace. Při pravidelném užívání může med odstranit dokonce i hluboké vrásky. Mějte na paměti, že med nepřichází v úvahu, pokud trpíte nějakými alergiemi. Aplikujte med na obličej a krk, nechte působit po dobu dvaceti minut a poté opláchněte teplou vodou. Pro výrobu pleťové masky proti stárnutí, použijte rovné díly medu a skořice.

13. Kokosový olej

Nerafinovaný kokosový olej vyživuje, hydratuje a zpevňuje pokožku. Také odstraňuje mrtvé kožní buňky a zanechává pleť jemnou a hladkou. Účinky kokosového oleje se projevují skoro ihned, takže se brzy můžete kochat svým mladistvým vzhledem. Jemně naneste tenkou vrstvu kokosového oleje na váš obličej a po pěti minutách setřete ubrouskem.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button