Krása

7 rad pro okamžitý krásnější vzhled

Všichni chceme být sebevědomí ohledně našeho vzhledu. Není vždy lehké vypadat jako hvězda večírku, zejména pokud člověk nemá mnoho času, který by mohl strávit před zrcadlem.

Malé věci dělají velké změny, proto vám přinášíme několik malých tipů, jak abyste vypadali co nejlépe za pouhých několik málo minut.

  1. Rýžová voda stahuje póry

Studie prokázaly, že rýžová voda poskytuje pleti množství přínosů. Mezi tyto přínosy patří mimo jiné stahování pórů.

Můžete použít kosmetickou rýžovou vodu, nebo si udělat jednu sami doma. Proces je velice jednoduchý. K půl hrnku rýže přidejte dva hrnky vody. Po 15 minutách sceďte. A viola, vaše rýžová voda je připravená k použití. Namočte do ní vatový tampon, poplácejte ho po obličeji, nechte uschnout a pozorujte, jak bude vaše pleť ihned jasnější a krásnější.

  1. Kofein proti oteklým očím

Je dokázáno, že černý a zelený čaj obsahují silné antioxidanty, které mohou mít protizánětlivé účinky na pokožku. Nechte několik použitých čajových sáčků v chladničce ochladit. Vytlačte extra kapalinu a aplikujte na oblast pod očima po dobu 5 minut.

  1. Studené lžíce na kruhy pod očima

Dvě studené lžíce mohou pomoci eliminovat tmavé kruhy pod očima. Je to starý trik postavený na snížení otoku a teploty pokožky za použití studeného obkladu. Jednoduše stačí umístit dvě lžíce na chvíli do ledničky a poté je na několik sekund položit na oči. Jemně masírujte v kruhovitých pohybech, dokud se lžíce nezahřejí.

  1. Banánové slupky jako hydratující prostředek a peeling

Banány, a dokonce i jejich slupky, jsou skvělým zdrojem hořčíku a vitamínu C. Když budete svou pleť každý den potírat banánovou slupkou, pomůžete jí vyživit a zjemnit.

Abyste docílili peelingového efektu, použijte vnitřní stranu slupky. Jemně s ní masírujte obličej, dokud slupka nezhnědne. Poté obličej opláchněte teplou vodou.

  1. Odlupující masky proti černým tečkám

Odlupující maska je skvělý způsob, jak dodat pleti instantní záři a zároveň jimi hluboce pročistíte póry. Tyto masky pomáhají zbavit se černých teček i pupínků a nechtěných chloupků na obličeji.

Co budete potřebovat:

  • ½ čajové lžičky neochucené želatiny
  • 1 polévkovou lžíci destilované vody
  • ½ lžičky aktivního uhlí

Smíchejte všechny ingredience dohromady a aplikujte na obličej. Nechte zcela zaschnout. Po zaschnutí sloupněte masku směrem ze zdola nahoru.

  1. Mléko na zjemnění pokožky

Bylo dokázáno, že kyselina mléčná má mnoho kosmetických přínosů. Je úžasným čistícím přípravkem, který dělá zázraky pro vaši pleť. Zanechá jí hladší a čistší.

Stačí namočit kosmetický tampon v mléce a otřít jím obličej a krk do čista. Opláchněte teplou vodou.

  1. Jahody pro bělejší zuby

Pokud chcete bělejší zuby, vyzkoušejte přírodní bělící směs z jahod. Díky jejich obsahu kyseliny jablečné mohou jahody pomoci odstranit žluté skvrny ze zubů. Pro okamžité výsledky jednoduše třete jahodu několik sekund o každý zub a posléze opláchněte vodou. Také si můžete vytvořit vlastní pastu: smíchejte jednu rozmačkanou jahodu s polovinou lžičky jedlé sody. Tuto směs použijte jako zubní pastu, nechte působit pět minut a pečlivě opláchněte.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button