Rady a tipyZdraví

Trpíte nadýmáním? Možná za to může bakterie

Jestli i vy často trpíte nafouknutým břichem, může za to nejspíš bakterie. Helicobacter pylori (H. pylori) je bakterie, která způsobuje asymptomatickou infekci v žaludku. Tento problém postihuje asi 2/3 světové populace a nejpravděpodobněji vzniká v důsledku konzumace špinavých potravin a vody. Pokud není léčena, může se vyvinout až do rakoviny žaludku. Bez lékařských vyšetření však nelze zjistit, zda tato bakterie netrápí i vás.

Příznaky výskytu této bakterie v těle:

  • Pylori může způsobit řadu symptomů, z nichž nejčastějším je nadýmání, pálení žáhy, zácpa, průjem a nepříjemné pocity v horní a střední částí břicha. Lidé obecně tyto příznaky často ignorují a řadí je mezi normální projevy těla.
  • Pylori je hlavní příčinou gastritidy, tedy zánětu sliznice žaludku. Gastritida způsobuje asi 90% dvanáctníkových vředů a 80% žaludečních vředů.
  • Pylori může vyvolat řadu dalších komplikací, které nejsou přímo spojeny s trávení. Tato bakterie může vyvolat problémy kardiovaskulárního systému, bolesti hlavy, nebo Reyeův syndrom.
  • Tato bakterie může snížit hladinu serotoninu v mozku, čím přispívá ke vzniku deprese a úzkosti.

Bakterie se nachází ve sliznici žaludku a je přenášena jídlem nebo pitím, které je kontaminováno.

Jak toto onemocnění léčit?

Pylori je velmi snadno léčitelná, potlačí se až u 80% případů. Lékař vám v případě výskytu této bakterie naordinuje léčbu, která zahrnuje užívání antibiotik a léků na snížení žaludečních kyselin. Při této léčbě se ještě musí dodržovat správná dieta vysoký přísun vitamínů A, C a E, společně se zinkem, který je nezbytný k ochraně sliznice. Ujistěte se také, že pitná voda je ze spolehlivých zdrojů a nezapomeňte si mýt často ruce.

V případě, že máte jakékoliv podezření, že jste infikováni touto bakterií, obraťte se na svého specialistu, aby provedl příslušné testy.

Jak se můžete zbavit nadýmání?

Dnes vám přinášíme recept na nápoj, který je obzvláště užitečný pro potlačení nadýmání a zvýšení energie.

Na tento nápoj budete potřebovat:

  • 1 citrón
  • 1 okurku
  • 1 lžíci strouhaného zázvoru
  • 1 lžíci šťávy z aloe vera
  • 1 svazek petržele
  • ½ šálku vody

Postup:

Příprava je velmi jednoduchá. Smíchejte šťávy ze všech ingrediencí a během dne nápoj postupně pijte.

Tento nápoj působí skvěle proti nadýmání, ale dokáže i redukovat uložený tuk v dutině břišní. Kombinací jednotlivých složek dostanete nápoj, který stimuluje váš organismus a podporuje spalování tuků. Spolu s tím se zbavíte zácpy, detoxikujete organismus a naplníte tělo důležitými antioxidanty, vitamíny a minerálními látkami. Během léčby nezapomeňte pít i hodně vody.

Pokud vás trápí tyto potíže, je lepší vyhledat lékařskou pomoc. V případě, že chcete jen předejít nemoci, vyzkoušejte naši šťávu jako prevenci.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button