KrásaPřírodní léčba

Tělové máslo působí na pokožku jako balzám (kakaové, bambucké a mangové)

Kakaové máslo se extrahuje z kakaových bobů a antioxidanty v nich obsažených, mohou pomoci v boji proti známkám stárnutí. Krásně proniká do pokožky a výborně hydratuje.

Přírodní surové máslo voní po kakau a zároveň se dobře mísí s většinou ostatních olejů. Obsahuje malou nebo téměř mizivou dávku teobrominu či kofeinu.

Výhody:

snadná dostupnost

užitečné v balzámech na rty, tělových máslech, mýdlech, atp.

je dlouho trvanlivé, vydrží klidně 5 let

můžete ho zmrazit až na rok, stejně jako další druhy

Bambucké máslo

Bambucké máslo je získáváno ze semen stromu shea. Jedná se o hydratační rostlinný olej a je k dispozici v surovém, přírodním a běleném stavu.

Surové bambucké máslo vlastní slonovinovou/šedou barvu, přírodní je žluté a bělené je samozřejmě bílé. Používalo se již ve starověkém Egyptě.

Při kontaktu s pokožkou taje a při pokojové teplotě je pevné.

Výhody:

v pevném skupenství je měkčí, než kakaové máslo

dobře se mísí s jinými oleji

skvěle se vstřebává do pokožky

snižuje v těle výskyt zánětu

Má sice kratší trvanlivost, která se pohybuje kolem 1 roku, ale i tak ho jistě spotřebujete.

Mangové máslo

Mangové máslo pochází ze semen mangovníku. Hydratuje a nabízí i částečnou ochranu před sluncem.

Může pomoci zmírnit stavy suché pokožky a zpomaluje degeneraci kožních buněk. Je měkčí než bambucké a kakaové máslo při pokojové teplotě, ale stále v podstatě tuhé.

Výhody:

krémová textura

dobře se mísí s jinými oleji

vůbec žádný zápach

bohaté na živiny – vitamíny, minerály a antioxidanty

Je skvělým kondicionérem na vlasy, protože se rychle vstřebává. Používejte do balzámů na rty, tělových másel, krémů a mýdel. Krátká trvanlivost, cca až 4-6 měsíců. Lze zmrazit až na rok.

Pokud při výrobě mýdla používáte máslo, nezapomeňte ho při odměření roztavit s oleji. Když tak neučiníte, tak se částice začnou shlukovat.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button