Přírodní léčbaReceptyZdraví

Elixír zdraví – zlaté mléko. Podívejte se na jeho účinky a jak si ho během 2 minut vyrobit

Kurkuma je celosvětově populární koření, ale kurkumové mléko je cenným a potenciálně přínosným nápojem, o němž mnoho lidí ani neví. Plné živin a schopné ovlivňovat zdraví mnoha různými způsoby, je důležité pochopit vše, co tento populární nápoj může dělat s naším tělem.

Co je kurkumové mléko?

Kurkumové mléko, jak název napovídá, je nápoj složený ze sušeného kurkumého kořenu smíchaný s mlékem, aby jste vytvořii lahodný, zlatý nápoj. Ve skutečnosti je toto tradiční indické tonikum často nazýváno „zlatým mlékem“. Tento nápoj je obvykle vyroben pouze z kurkumy a mléka, nebo může obsahovat kardamomový prášek, mletý zázvor, pepř nebo hřebíček, med což z něj činí nápoj ještě příznivější pro vaše zdraví.

Využívání antioxidantů a účinných látek v kurkumě a minerálních složek mléka je jedním z nejlepších nápojů, které lze použít jako celkové tonikum pro tělo.

Kurkumové mléko – výhody

Mezi nejvýraznější přínosy mléka z kurkumy patří zvýšení zdraví pokožky, uklidňující potíže s trávením, prevence rakoviny, podpora úbytku tělesné hmotnosti a ochrana dýchacího systému, mimo jiné.

Péče o kůži

Kurkumové mléko může díky antioxidačnímu účinku výrazně posílit zdraví vaší pokožky, ale použití kurkumového mléka přímo na oblasti zánětu nebo podráždění je ještě účinnější u stavů, jako je akné, psoriáza, růžovka a ekzém.

Pomoc při trávení

Jako antiseptikum a antibiotikum může kurkumin v tomto populárním nápoji pomoci zmírnit zánět ve střevě a podpořit zdravé trávení, zvláště tím, že zmírní trávení, uklidňující křeče a nadýmání, a zlepšuje rovnováhu bakterií ve střevě.

Ztráta váhy

Kurkuma je známo, že urychluje metabolismus, což může pomoci zvýšit pasivní ztrátu hmotnosti a spálit více kalorií. To pomůže vašemu tělu fungovat efektivněji a pomůže při úsilí o snížení hmotnosti.

Léčí dýchací potíže

Antibakteriální a antivirové vlastnosti tohoto nápoje mohou pomoci odstranit všechny patogeny nebo infekce, které napadají váš dýchací systém. Pití tohoto nápoje může uklidnit bolest v krku, zmírnit rýmu a pomohou vám vyloučit nadbytek hlenu z dýchacího systému.

Snižuje zánět

Tento horký nápoj je schopen zmírnit záněty v celém těle, od žaludku až po klouby a svaly. Kurkumin, účinná látka v kurkumě, je známá jako účinná protizánětlivá látka, která může snížit oxidační stres a zbytečné reakce imunitního systému.

Léčí rakovinu

Některé studie spojily kurkumin s redukcí v rakovině kvůli své silné klasifikaci jako antioxidantu. Je schopen hledat a neutralizovat mutaci a oxidační stres způsobující volné radikály, které vedou k chronickým onemocněním, jako je rakovina.

Detoxikuje tělo

Kurkumové mléko se již dlouho používá jako detoxikační činidlo pro tělo, zejména pro játra. Pokud chcete zlepšit metabolismus těla a schopnost eliminovat odpadní produkty, měli byste vypít sklenici kurkumového mléka alespoň jednou denně. To je zvláště cenné pro lidi, kteří již mají poškození jater.

Jak vyrobit kurkumové mléko?

Pokud chcete užívat kurkumové mléko pro sebe doma, existuje řada jednoduchých receptů na lahodné a efektivní vaření. Odborníci souhlasí s tím, že můžete vypít kurkumové mléko 2-3 krát denně, za použití 30g kurkumy (celkem). Některé z nejoblíbenějších receptur na mléko z kurkumy také zahrnují jiné zdravé přísady, jako je mandlové mléko nebo kokosový olej, ale základní kombinací kurkuma a mléko je také vysoce účinná.

Složení

5 g kurkumy

1 šálek mléka

1/2 čajové lžičky kardamonového prášku

1/4 čajové lžičky zázvoru

Krok 1 – Zahřívejte mléko v hrnci po dobu 3-4 minut, dokud nebude teplé.

Krok 2 – Smíchejt kurkumu, kardamonový prášek a zázvor a přidejte do mléka.

Krok 3 – Snižte teplotu na střední oheň a nechte směs vařit 1-2 minuty.

Krok 4 – Vyluhujte směs a užívejte si kurkumové mléko!

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button