Přírodní léčba

Jak vám zázračná rostlina pueraria mirifica změní život?

Možná jste se v poslední době setkali s přípravky, které v sobě obsahovaly také výtažky z rostliny pueraria mirifica. Odkud pochází a k čemu slouží?

Původ

Pueraria mirifica je rostlina pocházející z Asie. Její domovinou je konkrétně Thajsko a Myanmar. Tato rostlina má mnoho přezdívek a říká se jí také například Kwao Krua, v Thajsku pro ni mají přezdívku Kwao Krua Kao, přičemž právě slovo Kao odlišuje tuto odrůdu od ostatních a znamená bílá. Další rostlinou ze stejné čeledi je například Kwao Krua Deng, kde slovo Deng znamená červená.

Využití

Již od nepaměti, podle dochovaných dokumentů minimálně od 13. století, se sušený kořen rostliny využíval v Thajsku v lidovém léčitelství a v tradiční thajské medicíně má své čestné místo i v současnosti. Thajci ho využívají zejména k omlazení a podpoření mladistvého vzhledu.

Přínosy

V jakých případech vám mohou přípravky s Kwao Krua Kao pomoci?

Vaginální zdraví

Pueraria mirifica má pozitivní vliv na vaginální zdraví. Pomáhá snižovat nepříjemné příznaky související s menopauzou. Účinně bojuje proti vaginální suchosti a podráždění. V jedné studii, které se zúčastnily ženy po menopauze a po dobu 12 týdnů používaly gel obsahující právě výtažky z Kwao Krua, se ukázalo, že došlo k zlepšení pH a také k větší lubrikaci a menšímu podráždění. Pro ženy byl tak mnohem příjemnější také pohlavní styk, protože pro ně nebyl tolik bolestivý.

Menopauza

Nejsou to ale potíže spojené pouze s vagínou, které ženy po přechodu zužují. Dále se objevují také:

 • návaly horka
 • podrážděnost

I s těmito symptomy mohou ženám pomoci výrobky obsahující výtažky z thajské rostliny pueraria mirifica.

Zdraví kostí

Kdo by netoužil po zdravých a pevných kostech? Ke ztrátě kostní hmoty může docházet s přibývajícím věkem a u žen je tato ztráta způsobena také postupným úbytkem estrogenu, jenž je je opět jedním z projevů menopauzy. Právě suplementace thajskými rostlinami Kwao Krua Kao, může pomoci posílit zdraví kostí. Obsahuje v sobě totiž sloučeniny, které se velice podobají estrogenu a mají podobné účinky na hustotu a kvalitu kostí.

Ověření těchto účinků probíhalo v rámci studie, jež byla prováděna na opicích. Pokud se na tento efekt zaměří další výzkumy, mohla by se pueraria mirifica využívat v budoucnu k prevenci osteoporózy.

Podpora zdravého srdce

Kwao Krua Kao pomáhá udržet v kondici také srdce, protože napomáhá snižovat hladinu cholesterolu, čímž předchází vzniku kardiovaskulárních onemocnění.

Zvětšení poprsí

Mezi ženami se těší pueraria mirifica popularitě zejména proto, že může pomoci se zvětšením poprsí. Tento efekt je dobře známý v Asii, kde mladé ženy konzumují tuto rostlinu a podle studií, které tuto domněnku ověřovaly, se skutečně potvrdilo, že mezi nárůstem velikosti a objemu poprsí a konzumací Kwao Krua Kao existuje spojitost.

Antioxidační vlastnosti

Antioxidanty jsou látky, které snižují hladiny stresu a také chrání buňky proti poškození volnými radikály. Dále antioxidanty snižují také riziko vzniku chronických onemocnění, chrání váš před škodlivým slunečním zářením, snižují riziko zánětu v těle a také podporují imunitní systém. Mezi potraviny, které mají bohatý obsah antioxidantů, řadíme například borůvky, zelený čaj, kurkumu, zázvor, tmavou čokoládu, jahody a fazole.

Z jedné studie vyplývá, že Kwao Krua má pravděpodobně i antioxidační vlastnosti. U myší, které se studie zúčastnily, totiž byly naměřeny vyšší hladiny antioxidantů. Toto tvrzení je ale nutné ještě blíže prozkoumat, aby bylo možné ho stoprocentně potvrdit.

Snížení rizika vzniku rakoviny

Další výzkumy zase naznačují, že pueraria mirifica může zpomalovat růst rakovinných buněk a nádorů. Pokud se toto tvrzení potvrdí, mohlo by dojít k významnému zlomu v léčbě rakoviny a dokonce by se jí dalo předcházet.

Vyšší produkce kolagenu

O tom, že v Thajsku se pueraria mirifica využívá k tomu, aby podpořila mladistvý vzhled, jsme se již zmínili. Jak se ukazuje, tyto vlastnosti má díky tomu, že zvyšuje produkci kolagenu v těle. Tím dochází k tomu, že kůže je skutečně vyhlazenější a pružnější.

Zdravější a krásnější vlasy

Při pravidelné konzumaci Kwao Krua Kao dochází také k zlepšení stavu vlasů. Jsou pevnější, lesklejší a zdravější. Rovněž se sníží jejich lámavost a vypadávání.

Vedlejší účinky

Mezi vedlejší účinky, které se během studií objevily, patří:

 • nadýmání
 • závrať
 • svalová bolest
 • nevolnost
 • zvracení
 • potíže se spánkem
 • únava
 • žaludeční problémy

Mezi závažnější vedlejší účinky, které mohou mít spojitost s užíváním přípravků obsahující výtažky z tého rostliny a objevili se u některého z účastníků studie, patří:

 • anémie
 • silné bolesti na hrudi

U některých jedinců se dokonce může objevit také alergie, která se projevuje svěděním, vyrážkou a dýchacími problémy.

Zajímavosti

 • Jméno rostliny je odvozeno od latinského slova mirificus, které znamená úžasný, zázračný.
 • Na trhu existuje množství přípravků s obsahem výtažků z peuerie mirificy. Většina z nich je určena pro ženy a má podpořit růst prsou a snížit příznaky menopauzy.
 • V souvislosti s Kwao Krua Kao se začíná hovořit také o paměti. Pokud se tyto domněnky potvrdí, mohly by se časem na trhu objevit také produkty s výtažky z této rostliny, které budou sloužit primárně k podpoře paměti.

Slyšeli jste již někdy o rostlině pueraria mirifica či snad nějaké produkty, které obsahují její výtažky, pravidelně používáte? Podle množství pozitivních vlastností, které tato bylina má, se o ní dá mluvit téměř jako o kouzelné. Vyzkoušíte jí?

Zdroj textu: www.verywellhealth.com, www.medicinenet.com

Zdroj foto: www.freepik.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button