Babské radyPřírodní léčbaZdraví

Esenciální olej, který zlepšuje paměť, detoxikuje a zmírňuje stres

Znáte olej, který vám všechno toto zajistí? My ano – je jím rozmarýn! Účinná bylinka, která pomůže s očistou těla i mysli.

  1. Zlepšuje paměť

Dle studie, které se zúčastnili na dvě stovky lidí, bylo zjištěno, že pravidelná aromaterapie s pomocí rozmarýnu zvyšuje kognitivní funkce i paměť.

Ukázalo se, že rozmarýn také účinně zabraňuje rozvoji Alzheimerovy choroby. Zejména u starších lidí, kteří v důsledku poklesu mozkových funkcí častěji zapomínají nebo ztrácí věci, jsou výsledky fenomenální.

2. Zmírňuje bolest

Rozmarýn má protizánětlivé a uklidňující účinky. Bojuje tak i s jakýmikoliv bolestmi. Stačí potřít postižené místo několika kapkami esenciálního oleje a nechat působit.

3. Detoxikace jater

Rozmarýn pomáhá metabolismu tuků a toxických látek. Ulevuje tak játrům a usnadňuje odvádění škodlivin z těla ven.

4. Podporuje růst vlasů

Kromě zdraví pomůže i vaší kráse. Zpomaluje proces šednutí a zastavuje vypadávání vlasů.

5. Pomáhá při léčbě prostaty

Nejen ženám, ale i mužům prospívá. Pravidelně potírejte intimní oblasti esenciálním olejem a zajistíte si trvalé zdraví mužských orgánů.

6. Snižuje stres

Aromaterapie rozmarýnem podporuje produkci pozitivních hormonů a účinně působí na stabilizaci dobré nálady.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button