Zdraví

Pokud vás trápí nízký tlak a studené končetiny, zaměřte se na tyto potraviny

Problémy s prouděním krve se mohou objevit v každém věku. Špatný krevní oběh ovlivňuje celý lymfatický systém a poznáme ho podle studených končetin. Je to obvykle způsobeno oslabenými cévami a sedavým zaměstnáním. Nemusí to sice hned znamenat, že je vážným způsobem ohroženo vaše zdraví, ale tento varovný signál značí, že je třeba provést pár změn ve vašem životním stylu.

Určitě byste měli zvýšit svou fyzickou aktivitu. Pokud jste ale jedněmi z těch, kteří jsou příliš zaneprázdněni a pravidelné cvičení není v jejich silách, měli byste alespoň zvážit zařazení následujících potravin do vašeho jídelníčku a získat tím četné zdravotní výhody pro řešení vašeho problému.

Česnek

Česnek je považován za super potravinu s dlouhým seznamem zdravotních výhod. Dokáže si poradit i se špatným krevním oběhem, udržuje tlak ve správné rovnováze a snižuje hladinu škodlivého cholesterolu v krvi. Podle výzkumů z roku 2006 bylo zjištěno, že česnek je zvláště přínosný pro kardiovaskulární systém. Odstraňuje tuk uložený v cévách a zamezuje tak vzniku aterosklerózy.

Garlic

Voda

Možná budete překvapeni, že zrovna čistá voda může mít jakýkoliv vliv na tělo, ale pro správnou funkci celého těla je konzumace čisté vody velice zásadní. Ta totiž hydratuje celé tělo, podporuje trávení a zlepšuje přísun živin do organismu. Výživoví poradci doporučují denně vypít minimálně 1,5 – 2 litry vody, ovšem při sportování je potřeba příjem tekutin značně zvýšit.

Zázvor

Tento kořen je dnes velice oblíbený a jeho účinky pro správný krevní oběh jsou již známy. Pravidelná konzumace zázvoru odstraňuje a zamezuje vzniku sraženin v krvi a snižuje tedy riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Zázvor tělo rovněž zahřívá a podporuje váš krevní oběh.

Kajenský pepř

hqdefaultKajenský pepř vám poskytne neuvěřitelnou dávku kapsanthinu, který výrazně zlepšuje krevní oběh a podporuje prokrvování celého těla. Také zpevňuje stěny cév a mírní příznaky spojené se špatným krevním oběhem, jako jsou bolest hlavy, studené nohy a pocity mravenčení.

Ginkgo biloba

Tento list má velký přínos pro prokrvování mozku a jeho správnou funkci. Není tedy novinkou, že podporuje i správný krevní oběh. Jeho výtažky můžete zakoupit ve formě kapslí v každé lékárně.Potraviny zmíněné výše jsou pro podporu prokrvení nejvhodnější. Zkuste zařadit alespoň jednu potravinu do vaši stravy a rozlučte se se studenými nohami.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button