PrevencePřírodní léčbaRady a tipyZdraví

8 přírodních způsobů, jak detoxikovat a očistit játra

Játra mohou být jedním z mnoha orgánů v těle, ale je to jako generální manažer vašeho těla, který vás chrání před množstvím nemocí, které se vás snaží napadnout. Je to životně důležitý orgán, který udržuje vaši energii nedotčenou, abyste mohli hladce provádět své každodenní činnosti. Jinými slovy, je to podpůrný systém vašeho těla. Nicméně, když jsou vaše játra plná toxinů a nezdravá, můžete se začít cítit pomalá a vaše zdraví se může zhoršit. To je důvod, proč musíte udržet játra zdravá.

Změňte svůj životní styl

Je důležité změnit své životní návyky, jako je jíst chladné potraviny, pravidelně cvičit jógu a cvičit a věnovat čas relaxaci k čištění jater. Játra se tak rozjasní a přivede pittu (neboli tepelnou energii) zpět do funkční rovnováhy. Jedním z nejlepších způsobů, jak detoxikovat játra, je jíst vhodné potraviny, které nebudou zátěží pro játra.

Zdravý znamená udržet ho uzdravený. Pod pojmem uzdravený se rozumí konzumace vhodných potravin, které nebudou zátěží pro játra a konzumace potravin, které v těle uvolní energii.

Cvičení

Pokud chcete očistit a omladit funkce jater, musíte začít cvičit nebo dělat jógu. Můžete také dělat ásany jako Mandukasana, Pavanamuktasana, Paschimottanasana, Naukasana, Adho mukha shavasana a Shavasana. Dělejte tyto jógové ásany několikrát denně, abyste uvolnili svaly a orgány těla.

Jezte zdravě

Čistá a dobrá výživa hraje velkou roli v procesu čištění jater.

  • Ovoce, jako je granátové jablko, pižmový meloun, medovicový meloun a jablka, pomáhají detoxikovat játra.
  • Přijdejte do jídelníčku brukvovitou zeleninu, jako je brokolice, kapusta, zelí a květák. Zelená listová zelenina, jako je špenát. Další zelenina, která pomáhá očistit játra, jsou ředkvičky, mrkev, červená řepa a 2-3 stroužky česneku při konzumaci. Pijte čerstvou zeleninu a ovocnou šťávu dvakrát denně. To je také silný způsob, jak očistit játra.
  • Ořechy, semena a suché ovoce pomáhají opevnit. Dobré tuky, které pocházejí z oliv a olivového oleje, pomáhají očistit játra.
  • Vyhněte se přejídání (větší zátěž jater) a držte se dál od rafinovaných, balených, smažených nebo silně zpracovaných potravin.

Čisticí čaj

Vařte špetku kurkumového prášku v šálku vody na několik minut. Když se voda ochladí, vytlačte čajovou lžičku čerstvé citronové šťávy. Čajová lžička medu může být přidána v případě potřeby.

Bylinky pro očistu jater

Hořké chutnající a chladivé byliny a potraviny, jako je aloe vera, neem, karela (hořká tykev), indický angrešt a kurkuma jsou některé z potravin, které mohou pomoci. Jsou dobré jak pro ochranu, tak pro posílení zdraví jater.

Pijte hodně vody

Hydratace je důležitou součástí celého očistného procesu. Nedostatek vody sníží funkci jater a ztíží odstranění odpadu z těla. Navíc většina krve se skládá z vody. Hydratace usnadňuje průtok krve játry a filtraci.

jatra-lupa

Smích je nejlepším lékařem

Smích je také velmi dobrý pro játra. Pomáhá vám zbavit se toxických plynů, které se tvoří uvnitř jater. Když se smějete, bránice se pohybuje nahoru a dolů, podporuje očistu jater a vytváří a revitalizuje je tím, že jim posílá hodně kyslíku.

Zaměřte se na sebe

Musíte si udělat čas pro sebe. Odpočinek je pro játra velmi důležitý, stejně jako každý jiný orgán. Udělejte si čas na hluboké dýchání, relaxaci, meditaci a jídlo a cvičení rozumně, inteligentně a eticky.

I když se jedná o přírodní léky, které udržují vaše zdraví jater pod kontrolou, je důležité, abyste se poradili se svým lékařem v případě, že máte pocit, že vaše játra nejsou v nejlepším stavu a čelíte příliš mnoha zažívacím problémům.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button