Zdraví

Teplá voda s citrónem a kurkumou – ranní léčivý nápoj

Smícháním teplé vody, citrónové šťávy a kurkumy, dostanete silný léčivý nápoj a perfektní elixír na ráno. Tento nápoj má stejné účinky jako například kurkumové mléko. V případě, že neznáte pozitivní účinky kurkumy, zde vám přinášíme pár informací o její léčivé schopnosti.

Warm-Lemon-Water-Turmeric-–-Powerful-Healing-Drink-And-Perfect-Morning-Elixir

Kurkuma

Kurkuma je žluto-oranžové koření, původem z Indie. Patří do stejné rodiny jako například závor a stejně jako zázvor, i kurkuma je silným antioxidantem, který bojuje proti volným radikálům známe jako karcinogeny. Kurkuma má také protizánětlivé a antiseptické účinky.

Koření je hojně využíváno v indické kuchyni. Ale i když ne každý den si dopřejete dobré indické jídlo, můžete ji do vaší stravy zahrnout i jiným způsobem. Například opravdu jednoduchým nápojem s citrónem.

Skořice

Špetka skořice v tomto nápoji nejen zlepší jeho chuť, ale zvýší i účinky celého nápoje. Skořice má protizánětlivé vlastnosti a dokáže regulovat hladinu cukru v krvi. To znamená, že váš denní příjem bude menší, ale vy nebudete pociťovat hlad.

Citrónovo-kurkumový nápoj

Na citrónovo-kurkumový nápoj budete potřebovat 1 šálek teplé (ne horké) vody – můžete použít i šálek mléka živočišného nebo rostlinného (výborné je mandlové nebo sójové), ¼ lžičky kurkumy, citrónovou šťávu z ½ citrónu, špetku skořice a pro doslazení lze přidat lžičku medu.

Nejdříve ohřejte vodu (nebo tekutinu, kterou jste zvolili). Poté do vody přidejte zbytek ingrediencí a dobře promíchejte. Kurkuma a skořice má tendenci se usazovat na dně, proto pro maximální účinky tohoto nápoje vždy před napitím nápoj promíchejte. A vypijte ho ještě teplý.

Kurkuma s citrónem dá vodě příjemně jemnou chuť. Jedna z nejlepší věcí, co můžete po ránu pro své zdraví udělat je dát si tento kurkumový nápoj a zařadit tak kurkumu do svého jídelníčku.

http://www.yourstylishlife.com/warm-lemon-water-turmeric-powerful-healing-drink-and-perfect-morning-elixir/

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button