PrevenceZdraví

4 skryté signály, které upozorňují na srdeční infarkt

Srdeční infarkty, na rozdíl od jiných zdravotních problémů, přichází náhle, nečekaně a bez příznaků. A co je více zarážející, zhruba 25 – 30% srdečních infarktů se odehrává v tichosti a nemají ani žádné rozpoznatelné či konkrétní a jasné příznaky.

Jak již bylo zmíněno výše, většinou se srdeční infarkt objeví znenadání, tudíž je člověk ve velkém ohrožení života, neboť nezbývá mnoho času. A co je nejhorší? Záchrana se často ani nepodaří a dochází k úmrtí pacienta.

Proto je nejdůležitější umět vše zavčasu rozpoznat, protože brzká reakce zachrání, když pacientův život visí na vlásku. Kardiolog Dr. C. Crandall se již po mnoho let věnuje práci na minimalizaci, prevenci a vyléčení právě srdečních onemocnění. Během svých výzkumů zjistil, že naše srdce nás před možným infarktem varuje a to dokonce několik minut, dní či měsíců před infarktem samotným.

Nyní si jednotlivé příznaky uvedeme.

Otoky

Pokud příliš dlouho sedíme či stojíme, důsledek se dostaví ve formě otoků kotníků nebo chodidel. K otokům dochází i tehdy, pokud máme problémy, které souvisí s ledvinami, protože nedokážou efektivně odvádět z těla nahromaděné tekutiny.

Přebytečná nahromaděná tekutina ovšem může způsobit i otok v oblasti břicha, kotníků a nohou, čímž se omezuje činnost srdce, zkrátka je přetíženo.  Někdy má člověk v sobě takové obrovské množství nahromaděných tekutin, že si myslí, že jen přibraly na váze.

Uvedené případy jsou obvykle doprovázeny ztrátou chuti k jídlu.

Úzkost

Je mnoho případů, kdy lidé, jež infarktem prošli, těsně před samotným nástupem utrpěli úzkost velice silného ražení. To je právě důvod, proč některé pacienty trpícími úzkostnou poruchou, často ani nenapadne, že by u nich k infarktu mohlo vůbec dojít. Je dobré v takové situaci vyhledat pomoc lékaře.

Bolest, která se objeví i v jiných částech těla

U většiny jedinců, které srdeční infarkt postihl, začali bolesti v hrudníku a pak se rozšířili do čelistí, zad, paží, rukou či břicha.

Přitom bolest v hrudní oblasti se ani nemusí objevit. Obvykle bývá bolest přenesena do jedné z našich rukou či mezi lopatky. Zapamatujte si, že každá bolest může přijít a pak zase odejít. Nenechte se zmást.

Kašel

Stává se, že někteří pacienty začnou vykašlávat krvavé hleny, rozvine se u nich dušnost či dochází k hnisavému kašli, který někdy bývá příznakem právě srdečního infarktu. A proč? To vše z důvodu nahromadění tekutin v plicích. Věnujte, prosím, tomuto příznaku dostatek pozornosti.

A co z toho tedy plyne?

Výše jsou uvedeny časté, skryté příznaky srdečního infarktu. Mezi další příznaky patří:

  • točení hlavy
  • nevolnosti, zvracení
  • studený pot
  • dušnost
  • bolest na hrudi
  • bolesti v břiše
  • citlivost na světlo

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button