HubnutíPřírodní léčbaZdraví

8 neuvěřitelných výhod chůze pro snížení hmotnosti

Chůze pro snížení hmotnosti je populární přístup k získání tvaru, zvláště u lidí s nadváhou, těch, kteří se zotavují z prodloužené nemoci, operace nebo zranění, nebo těch, kteří byli daleko od cvičení po dlouhou dobu. Chůze je dobrý způsob, jak důsledně zvýšit srdeční frekvenci a zlepšit schopnost spalování kalorií a současně zvýšit vytrvalost a rychlost metabolismu. Chůze pro snížení hmotnosti je ideálním začátkem mnoha lidí pro lepší zdraví!

Výhody chůze pro snížení hmotnosti

Nejlepším přínosem chůze pro snížení tělesné hmotnosti je snižování indexu tělesné hmotnosti, ochrana vašeho srdce, snížení rizika diabetu, vyvažování hormonů, prevence artritidy, snížení stresových hormonů, snížení pravděpodobnosti úrazu, zlepšení nálady a posílení kostí.

Spalování kalorií

Zatímco chůze nemusí být nejrychlejším způsobem spalování kalorií, prodloužená doba pohybu a funkce svalů spálí značné množství kalorií v dlouhodobém horizontu. Pro ty, kteří chtějí zhubnout, chůze je pomalý, ale stabilní přístup tím, že vymaže malé kousky kalorií každý den.

Zlepšuje náladu

Mnoho výzkumných studií zjistilo, že pravidelná chůze snižuje stresové hladiny a množství stresových hormonů v těle včetně kortizolu. Jedna z nejhorších věcí o chronickém stresu je to, že může mít vliv na tvorbu štítné žlázy a tvorbu hormonů, což často vede k většímu ukládání tuku, což je opak toho, co chcete, když se snažíte zhubnout. Navíc, čerstvý vzduch a fyzická aktivita mohou zlepšit náladu, snižovat riziko stresu nebo nezapojení do jiných negativních způsobů života.

Zvyšuje metabolismus

Pravidelným zvýšením tepové frekvence a zapojením se do mírného cvičení se vaše tělo nakonec začne „učit“ tomuto novému trendu a zvýší rychlost metabolismu, což v podstatě dovolí tělu provádět podobné fyzické aktivity po delší dobu, přičemž používá méně energie. Toto zvýšení metabolismu (a zisk z pravidelného chůze) vám pomůže zvýšit spalování vašeho pasivního tuku a spalování kalorií, a to i když necvičíte!

Zabraňuje osteoporóze

Studie ukázaly, že pravidelná chůze může pomoci posílit šlachy a vazy, což jim umožní lépe podporovat kosti a snižovat riziko předčasné osteoporózy. Slabé kosti se často stávají nepřípustným faktorem pro náročnější cvičení a úbytek na váze, ale chůze je formou cvičení s nízkým dopadem (na rozdíl od běhu), které zvýší zdraví kostí.

Kontrola diabetu

Lidé, kteří pravidelně chodí, mají nižší riziko vzniku diabetu, protože se vyhýbají sedavému životnímu stylu, zvyšují srdeční frekvenci a často doplňují cvičení s lepší stravou, což může zabránit mnoha předběžným faktorům diabetu.

Zdravé srdce

Zvyšování metabolismu a pravidelné kolísání srdeční frekvence pomocí cvičení a fyzické aktivity může snížit riziko vysokého cholesterolu, mrtvice a srdečního záchvatu. Po srdeční události mnoho lidí váží, protože jejich fyzická aktivita klesá, ale pravidelná chůze může působit jako preventivní opatření pro tyto problémy a způsob, jak se vrátit do kondice po srdeční události.

Zabraňuje artritidě

Zvýšení průtoku krve do tepen a kloubů, ke kterým dochází při celodenním cvičení, jako je chůze, může pomoci chránit zdraví a integritu těch oblastí těla, které jsou často postiženy artritidou. Jakmile se objeví příznaky artritidy, chůze a cvičení se mohou stát bolestivé, což vede k sedavějšímu životnímu stylu a zvýšení hmotnosti. Prevence artritidy s pravidelnou fyzickou aktivitou je skvělý způsob, jak tomu čelit, jak stárnete.

Snižuje riziko zranění

Když neděláte pravidelnou fyzickou aktivitu, vaše tělo je mnohem náchylnější ke zranění. Chůze vám pomůže udržet vaše svaly silné a roztažené, zlepšit vaše reflexe a dokonce zlepšit imunitní systém. Zvýšená cirkulace také pomůže urychlit proces zotavení po úrazech a nemocech.

Chůze stejným tempem vám pomalu pomůže spálit kalorie, ale trénink v intervalu (pravidelná chůze se mísí s výkonem chůze s rychlým tempem) zvýší vaše spalování kalorií a pomůže vám rychleji zhubnout.

Doplňková strava

Chůze po 10 000 krocích denně je vynikající, ale tato fyzická aktivita by měla být doplněna také nízkou tukovou stravou, která je vysoce obsažená v ovoci, zelenině, obilovinách a luštěninách, spíše než prázdné sacharidy a zpracované cukry.

Chůze v terénu

Chůze na rovné ploše nebude pro vaše tělo příliš náročná, ale přidáním kopců a schodů do každodenních procházek bude pro vaše tělo mnohem lepší cvičení a uvidíte efekty ztráty hmotnosti mnohem rychleji. Spojte změny chůze v různém terému se změnami rychlosti, abyste spalování ještě více ovlivnili.

Pití vody: Během chůze je nezbytné správná hydratace těla. Pokud nemáte dostatek vody, je mnohem méně pravděpodobné, že metabolismus vašeho těla bude reagovat na fyzickou námahu spálením kalorií. Studie zjistily, že pití 1-2 sklenic vody před dlouhou chůzí bude mít za následek až o 25% více spálených kalorií.

Ostatní cvičení

Chůze je velmi dobrá volba pro začátek pro obézní jedince nebo ty, kteří se jen vrací zpátky ke cvičení. Přidání dalších forem cvičení, jako je trénink na odpor nebo jízda na kole, vám pomůže zvýšit dynamiku vašeho metabolismu a zlepšit schopnost vašeho těla spálit kalorie efektivněji.

Ranní procházka

Jedním z nejlepších způsobů, jak zvýšit účinnost chůze pro hubnutí, je udělat si ráno procházku. Jedná se o jednu z nejdůležitějších „osvědčených postupů“ pro chůzi, protože může významně zvýšit dopad chůze na vaše tělo. Zatímco spíte, vaše tělo i nadále používá energii, vyčerpává vaše orgány, což je důvod, proč se často probouzíte touhou po vydatné snídani.

Nicméně, pokud se rozhodnete jít na procházku každé ráno, vaše tělo nebude mít zásobu energie z jídla, což znamená, že rychleji vstoupí do režimu spalování tuku. Používání tuku jako primárního zdroje energie dává vaší ranní procházce mnohem více vlivu na vaše úsilí o snížení hmotnosti.

Kolik kroků je třeba udělat?

Většina odborníků se shoduje, že chodit 10 000 až 15 000 kroků denně, včetně krátkých období (30 až 60 minut) rychlé nebo silné chůze, povede ke ztrátě hmotnosti, protože se jedná o 400 až 500 kalorií denně spálených. Pokud udržujete tuto úroveň aktivity po celý týden, rovná se přibližně 450g potenciální ztráty hmotnosti týdně. To je také za předpokladu, že si udržujete regulovanou stravu, která nevylučuje ty spálené kalorie.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button