Babské radyPřírodní léčbaRecepty

Konec zápachu z úst, zubnímu plaku a kazům! Potřebujete k tomu jen jednu věc!

Indická medicína ukrývá starodávnou techniku čištění ústní dutiny. Nazývá se „ganduša“ nebo „kavala“ a vy si ji můžete vyzkoušet také!

Spočívá v jednoduché věci – proplachování úst olejem. Do úst vložíme polévkovou lžíci oleje a vyplachujeme jím ústa po dobu 15 – 20 minut. Velmi důležité je provádět tuto metodu na lačný žaludek!

Olej pomáhá odstraňovat z úst toxiny a bakterie, jejichž množení vede k nepříjemnému zápachu a zubnímu plaku. Působí také pozitivně na bělení zubů a detoxikaci dásní.

Osoby, které tuto léčbu používají, navíc dosvědčují, že pomáhá i při artritidě, bolestech hlavy, hormonální nerovnováze a kožních problémech.

Jak postupovat?

Vyberte si libovolný druh oleje (nejlépe chutná kokosový, sezamový nebo olivový). Do úst vložte polévkovou lžíci oleje a ústa proplachujte po dobu nejlépe 20 minut. Poté olej vyplivněte a ústa řádně vypláchněte teplou vodou a případně i vyčistěte.

Nejlepších výsledků dosáhnete, budete-li proceduru provádět každé ráno hned po probuzení a večer těsně před spaním.

Ze začátku vám možná olej v ústech bude připadat dost nepříjemný. Po čase si ale jistě zvyknete a odměnou pro vás bude zářivější úsměv a především zdravější chrup i dásně.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button