HubnutíJídloPrevencePřírodní léčbaZdraví

Černucha setá: 5 důvodů, proč byste měli černý kmín přidat do svéjo jídelníčku

Černucha setá (kalonji, u nás známá pod názvem „černý kmín“) se v České republice pěstuje spíše jen jako okrasná rostlina, která jen vzácně vzplaňuje. Oblíbená je především v jihozápadní Asii, zejména v Indii. Semena černuchy seté se tradičně používají jako koření, známé pod názvem černý kmín.

Zdravotní přínosy kalonji nebo černého kmínu

Pro svou velikost jsou černá semena elektrárnou živin, která nabízí nepřeberné množství zdravotních výhod.

Kožní problémy

Máte kožní problémy? Máte lupénku nebo akné? Jak se ukázalo, kalonji nebo černá kmín vám mohou pomoci řešit příznaky. Obsahuje antibakteriální, antimikrobiální, antivirové, antifungální a antiparazitické vlastnosti, které vám pomohou zbavit se těchto kožních problémů. Předpokládá se, že je účinný proti těmto kožním problémům. To může pomoci zlepšit příznaky psoriázy, akné vulgaris a dokonce snížit vitiligo léze.

Hubnutí

Nejlepší způsob, jak zhubnout, je provést změny ve stravě a cvičení každý den. Takže je přirozené přidat zdravé potraviny do vaší stravy a kalonji může být jedním z nich. Černá semena obsahují aktivní složky, které mohou pomoci snížit tuk. Obsahuje také antioxidanty a protizánětlivé látky, které mohou také přispět k úbytku hmotnosti.

Štítná žláza

Štítná žláza je endokrinní žláza, která vytváří a uvolňuje hormony, které pomáhají řídit metabolismus. Když to nefunguje správně, vede k hypotyreóze. Konzumace černých semen může pomoci snížit TSH a protilátky štítné žlázy.

cernucha-seta-kalonji

Cholesterol

Vysoký cholesterol je častým problémem, který může zvýšit riziko vzniku zdravotních problémů, jako je srdeční infarkt, vysoký krevní tlak, onemocnění ledvin a další. Zdravá strava je klíčem k řízení hladiny cholesterolu a přidání kalonji do vaší stravy může pomoci.

Hladina cukru v krvi

Je vaše hladina cukru v krvi nad normální hodnotou? Černý kmín může pomoci udržet ji pod kontrolou. Přidání černého kmínu do vaší stravy může pomoci řídit hladinu cukru v krvi.

Žaludeční problémy

Pokud trpíte žaludečními problémy, černý kmín mohou pomoci. Ukázalo se, že obsahuje vlastnosti, které inhibují uvolňování histaminů, což pomáhá zbavit se žaludečních problémů.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button