Zdraví

Poznejte úžasné éterické oleje a naučte se je používat

Skoro každý zná bolesti svalů, zad, či nohou. Ať je to způsobeno nedostatečným příjmem tekutin, nízkou hladinou minerálů, velkou fyzickou námahou, nebo sedavým zaměstnáním, otázkou je, co s tím teď. Lékař většinou předepíše léky, které však ničí játra a mohou vyvolat nepříjemné vedlejší účinky. Proč tedy nevyzkoušet přírodní éterické oleje?

Borůvky

Borůvky jsou známé pro své antioxidační a protizánětlivé vlastnosti. Borůvkové smoothie může pomoci vašim svalům při zotavování po namáhaném cvičení. Látky v borůvkách totiž aktivují funkci v těle, které podporuje vyšší regeneraci.

Heřmánek

Trpíte-li silnými bolestmi při menstruaci, heřmánkový čaj může být vašim zachráncem. V průběhu jedné studie dostávali účastnice dva šálky heřmánkové čaje po dobu jednoho týden před jejich menstruačním cyklem. Ženy zaznamenaly významné rozdíly mezi menstruačním obdobím, kdy heřmánkový čaj pili a kdy ne. Jejich bolesti byly oslabené spolu s jejich nepříjemnými psychickými stavy. V případě bolestivé menstruace můžeme doporučit také masáž heřmánkovým esenciálním olejem postiženého místa. Olej je ale potřeba ředit.

Arnika

Arnika byla tradičně používána po staletí proti úlevě od bolesti svalů a kloubů, jelikož disponuje protizánětlivými látkami. Smíchejte 1 polévkovou lžíci tinktury arniky s půl litrem vody. Do této bylinné směsi namočte ručník, který následně přikládejte na postižená místa.

Máta peprná

Mátový olej obsahuje mentol, který odstraňuje křeče. Přidejte proto 2 -3 kapky esenciálního oleje máty peprné do horké vody a vychutnejte si relaxační uvolňující koupel.

Můžete také smíchat 10 kapek oleje z máty s mandlovým olejem a masírovat jím přímo postižené oblasti. Vždy postupujte od kotníků směrem k srdci.

Hřebíček

Hřebíček obsahuje chemické látky známé jako beta-karyofylen. Tato látka má silné protizánětlivé, protikřečové a anestetické vlastnosti. Hřebíčkový olej je obzvláště silný, proto ho před požitím vždy zkombinujte s jiným rostlinným olejem. Vzhledem k jeho síle se tento esenciální olej nedoporučuje ani pro menší děti, pro těhotné ženy, či pro lidi s citlivou pokožkou.

Levandulový olej

Levandulový olej obsahuje sloučeniny, které podporují přirozenou regeneraci těla. Proto se také říká, že esenciální oleje z levandule mají silné uklidňující účinky a doporučují se proti nespavosti. Máte napjaté svaly, levandulový olej může být skvělým pomocníkem.

Zvolíte-li jakýkoliv esenciální olej jako masážní pomůcku, nezapomeňte ho vždy zředit. Samotný olejíček je totiž agresivní a může způsobit až mírné popáleniny, či znecitlivění kůže. Kombinujte je s: mandlovým olejem, olivovým olejem, sezamovým olejem, nebo hroznovým olejem.

Pokud vás zastihne křeč během dne, zastavte se a protáhněte si sval. A večer si následně dopřejte relaxační koupel či masáž spolu s těmito esenciálními oleji.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button