Zdraví

Jaké blahodárné účinky na tělo má koupel ve skořici?

O skořici toho bylo napsáno již hodně. Její pozitivní účinky na lidské zdraví jsou obecně známé a měli byste ji rozhodně zařadit do svého jídelníčku.Proč byste si ale měli připravit skořicovou koupel?

Základní vlastnosti skořice

Skořice se řadí k populárnímu koření, které nesmí chybět v žádné české domácnosti zejména před Vánocemi. Kromě příjemné vůně má i řadu pozitivních účinků na lidské zdraví. Má například antioxidační účinky, bez obav ji mohou konzumovat lidé trpící cukrovkou, snižuje hladinu cholesterolu a blahodárný vliv má také na lidský mozek, zlepšuje například koncentraci a v neposlední koncentraci také dokáže zahřát celé tělo.

Skořice v kosmetice

Ale není to pouze kuchyně, kde najde skořice své uplatnění. Narazit na ni totiž můžete také v řadě kosmetických produktů. Pozitivní vliv mají kosmetické produkty s obsahem skořice na zpevnění kůže, odstranění strií a samozřejmě i v této formě má skořice spolehlivé zahřívací účinky.

Koupejte se ve skořici

I tehdy, když nemáte po ruce žádné kosmetické produkty s obsahem skořice, si můžete její pozitivní účinky vychutnat. Stačí si natočit horkou vodu do vany, přidat do ni pár tyčinek skořice, případně sáhnout po skořicovém oleji, se kterým ale zacházejte skutečně opatrně a přidejte si do vody pouze dvě kapky.

Jakmile se voda rozvoní skořicí, vlezte si do vany a naordinujte si půlhodinový odpočinek. K ruce si můžete vzít knihu, časopis, pustit si relaxační hudbu nebo si jen zavřít oči a odpočívat. Skořicová koupel mimochodem rozhodně není žádnou novinkou. Ve skořici se lidé koupali již od nepaměti a využívali ji pro její antibakteriální i prohřívací účinky. Jakmile se ponoříte do vany se skořicovou vodou, jedná se vlastně o jakýsi návrat ke kořenům. I přesto, že nabídka kosmetických výrobků je opravdu ohromná, někdy je lepší vsadit na zcela přírodní a léty ověřené receptury bez zbytečné chemie.

Přínosy skořicové koupele

Během toho, co budete relaxovat ve vaně, dojde k několika věcem.

Zlepšení nálady

Tou první věci, která je zároveň i důvodem, proč si koupel se skořicí připravit, je zlepšení nálady. Příjemná skořicová vůně totiž skutečně dokáže hotové divy a během několika okamžiků vám zlepší náladu a vykouzlí úsměv na tváři.

Konec stresu

Kromě lepší nálady se můžete těšit také na odplavení stresu. Měli jste náročný den v práci? Jste dlouhodobě vystaveni stresu? Připravte si skořicovou koupel a nechte na své smysly působit skořicové aroma, které rychle zaplní vaši koupelnu.

Pozitivní vliv na psychiku

Kromě úsměvu a odplavení stresu, dokáže skořicová koupel také posílit vaši psychiku. Ve chvílích, kdy nemáte energie na rozdávání a pociťujete na sobě únavu, je právě skořice přidaná do vody zaručeným životabudičem. Vaše tělo příjemně prohřeje a mysl dokáže nakopnout.

Regenerace

Nejsou to ale jen náročné pracovní dny, které vás mohou naprosto vyčerpat. Někdy se můžete vrátit příjemně unavení domů také po celodenním výletě či sportovní aktivitě. Nechte své svaly odpočinout a svěřte je do péče oblíbeného koření.

Pozitivní vliv na pleť

Je vaše pokožka náchylná k tvorbě ekzémů a vyrážek? Namočte se do skořicové vody a nechte ji působit nejen na své smysly, ale také tělo. Pokožka bude po pravidelných skořicových koupelích jako znovuzrozená, krásně vypnutá, nebude vás svědit a budou se ní méně tvořit ekzémy ani vyrážky. Pleť bude po skořicové koupeli také méně náchylná k tvorbě akné.

Na co si dát pozor

Samozřejmě existují i výjimky a najdou se lidé, kterým skořicové aroma není příjemné a cíleně nevyhledávají vůni skořice. Stejně tak je možné, že pro vás nebude koupání ve skořici vhodné kvůli tomu, že máte příliš citlivou pokožku. Vyhýbat byste se ji měli i v případě, že trpíte vysokým krevním tlakem. Abyste měli jistotu, že pro vás bude skořicová koupel příjemná, připravte si nejprve lavor, do kterého natočíte teplou vodu smíchanou s celou skořicí nebo skořicovým olejem a namočíte  si do ní chodidla. Bude-li to pro vás příjemný relax a neobjeví se žádné zarudnutí ani pálení, můžete si příště bez obav přichystat skořicovou koupel na celé tělo.

Ať už za sebou máte náročný den v práci, vrátili jste se právě domů z celodenního výletu nebo na vás jen doléhá jarní únava, vana s teplou vodou a pár kapkami skořicového oleje, případně s celými svitky skořice, vám nabídne vítanou úlevu. Ponořte se do skořicové vody a nechte ji působit na své tělo a psychiku.

Zdroj textu: www.naturallivingideas.com, www.healthline.com, wellbeingnutrition.com

Zdroj foto:

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button