Zdraví

4 snadné způsoby, jak se zbavit zápachu nohou

Nikoho z nás jistě netěší páchnoucí nohy. Cítíte se trapně pokaždé, když si máte sundat boty? Tím hlavním problémem bývá většinou kombinace bakterií s potem nebo plísněmi. Vyzkoušejte proto těchto pár jednoduchých triků, jak se zbavit nepříjemného zápachu nohou.

Epsomská sůl

Nic dokáže neutralizovat zápach z nohou takovým způsobem, jako síran hořčíku, tedy epsomská sůl. Navíc vám pomůže odbourat i bolest z vašich unavených nohou. Do mísy s horkou vodou nasypte půl šálku této soli. Nohy namočte na půl hodiny a poté je vysušte. Sůl je snadno k dostání ve všech lékárnách či speciálních e-shopech.

feet-soak_625x350_41444037886

Šalvěj a rozmarýn

Šalvěj i rozmarýn mají antibakteriální a protiplísňové vlastnosti, a proto si dokáží snadno poradit s nepříjemnými plísněmi nohou a s nimi spojeným zápachem. Do velké mísy nasypte 1 lžičku sušeného rozmarýnu a 1-2 lžičky šalvěje. Směs přelijte vroucí vodou a nechte vychladit na vámi příjemnou teplotu. Poté už jen nohy v připravené lázni namáčejte po dobu třiceti minut a následně osušte.

Jedlá soda a citrón

Jedlá soda je jedním z nejlepších čistících prostředků a dokáže udělat zázraky i s vašima nohama. Soda zničí bakterie, plísně a příjemně zjemní pokožku. Citrón zase zajistí nádhernou svěží vůni. Do mísy s teplou vodou nasypeme ¼ šálku jedlé sody a vymačkáme šťávu z jednoho citrónu. Lázeň pořádně promícháme, dokud se nerozpustí všechna soda. Poté do ní namočíme nohy na 15-20 minut a nakonec vysušíme.

Černý čaj

V poslední době se klasický černý čaj ukázal jako účinný bojovník proti zápachu nohou. Stačí, když přelijete 5 sáčků černého čaje vroucí vodou a vše necháte vylouhovat a lehce vychladnout. Poté nohy namočte na dobu 20 minut a vysušte.

Vyzkoušejte některou z těchto metod a uvidíte, jak se vaše nohy stanou opět krásné, bez plísní a bez zápachu. Lázeň si dopřejte ideálně po dlouhém a náročném dni. Není přeci nic lepšího, než spojit příjemné s užitečným.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button