Babské radyPřírodní léčbaReceptyZdraví

Bylinkové víno – pro potěšení i pro zdraví! Připravte si jej podle našeho receptu

Bylinky není nutné používat jen k výrobě hořkých léků. Naopak – své místo mají i při výrobě nápojů, které potěší vaše smysly a prospějí i vašemu zdraví!

Řeč je o bylinném víně, neboli víně s přídavkem bylin. Jak samotné víno, tak i použité bylinky umí vytvořit lahodnou směs, která vyniká výtečnou chutí a kombinací léčivých látek, které z posezení s přáteli u vína udělá i ozdravnou kůru.

Volíme bylinky jako rozmarýn, meduňka, šalvěj, bazalka, levandule či heřmánek. Víno pak volíme červené, tvrdší, s vyšším obsahem kyselin – např. Rulandské modré, Frankovka apod.

Bylinkové víno můžeme pít jako normální víno, anebo jej používat v rámci prevence nebo léčby různých neduhů. V takovém případě jej pijeme 2-3x denně, přibližně 65 ml.

Postup přípravy je zcela jednoduchý a zvládne jej opravdu každý:

Suroviny:

  • 1 litr víno
  • 50 g bylinek

Postup:

Víno nalijeme do skleněné nádoby a přidáme bylinky. Pořádně protřepeme a uložíme na tmavé místo odpočívat (při teplotě 18-20 stupňů).

Týden necháme louhovat a pak scedíme. Nalijeme do čistých nádob a skladujeme na chladném a tmavém místě.

Další varianty:

Mimo bylinkového víno, můžete snadno připravit i křenové víno. Budeme potřebovat 1 litr bílého vína a 100 g čerstvě nakrájeného křene. Tuto směs svaříme a necháme odstát. 1 polévková lžíce denně před každým jídlem nás ochrání před zažívacími obtížemi.

Na chřipku pak pomůže víno s květem bezu nebo lípy spolu s mátou. Směs opět svaříme a dosladíme medem dle chuti. Přivodí silné pocení, které urychlí léčbu nachlazení.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button