Zdraví

Jak si poradit s bolestí hlavy přírodní cestou

Bolesti hlavy mohou mít různé příčiny: úzkost, nervozitu, únavu očí, nesprávné držení těla, namožené zádové či krční svaly. Migrénu způsobuje rozšiřování cév v hlavě. Bolesti hlavy může mít na svědomí i chřipka a nachlazení, alergie, předmenstruační syndrom či zažívací potíže. Důvodů je mnoho a prostředků, jak se zbavit bolesti, také. V dnešním článku si ukážeme, jak se zbavit bolesti hlavy přírodní cestou.

Bylinkový čaj na bolesti hlavydry-camomile-1441097358c3s

Zázvor snižuje produkci chemikálií v těle, které způsobují zmíněné bolesti. Heřmánek spolu s lípu mají zklidňující účinky a pomáhají zmírňovat duševní i fyzické napětí. Na bylinkový čaj proti bolesti hlavy budete potřebovat:

  • 250 ml vody
  • čajová lžička nastrouhaného kořene zázvoru
  • lžička heřmánku
  • lžička sušeného lipového květu

Zázvor si nejdříve povařte v zavřené konvici po dobu alespoň 5 minut. Sundejte z ploty a přidejte heřmánek a lípu a nechte dalších 5 minut louhovat. Nyní směs sceďte a podle chuti oslaďte medem.

Levandulový obklad na zmírnění bolesti

Snad každý z nás již zná účinky levandule. Tato jedinečně aromatická bylina zklidňuje zdraví duševní i fyzické, zbavuje vás napětí. Podobné účinky má také majoránka, která uvolňuje. Připravte si misku s chladnou vodou a přidejte do ni 5 kapek levandulové a majoránkové silice. Ve vzniklém roztoku namočte látku, žínku či jiný savý materiál a přiložte na čelo či na zátylek a nechte obklad 30 minut působit. Pro zmírnění bolesti můžete vmasírovat několik kapek levandulové oleje na spánky.

Dopřejte si koupel nohouginger-379875_960_720

Koupel nohou vám uleví od bolesti. Vyzkoušejte nohy ponořit do nádoby s vodou, která je velmi teplá. Odpočívejte tak po dobu alespoň 15 minut. Zároveň si namočte kus látky v ledové vodě a přiložte na čelo, spánky a zátylek. Jde především o to umístit ledovou látku tam, kde bolest cítíte nejsilněji. Horká voda působí pozitivně na prokrvení nohou, studený obklad omezuje krevní průtok v hlavě a snižuje množství přitékající krve, a tím také mírní bolest,

Na migrénu

Proti migréně skvěle funguje již zmíněný kořen zázvoru. Při prvních příznacích migrény rozmíchejte ve sklenici vody půl lžičky mletého zázvoru a vypijte. Kořen zázvoru působí protizánětlivě a uklidňuje. Zmírňuje bolest hlavy a zabraňuje rozvoji migrény.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button