Přírodní léčbaZdraví

11 důvodů, proč byste neměli vyhazovat citronovou kůru

Kdykoli použijete citrón, pro pití nebo do jídla, získáte obecně vše, co od něj potřebujete, a pak vyhodíte citronovou kůru. Ale věděli jste, že tato kůra citronu může být skutečně použita ke zlepšení vašeho zdraví?

Zdravé přínosy citronové kůry

1. Alkalizační efekt

Citrony a jejich kůry jsou alkalizační, což pomáhá obnovit a zvýšit úroveň pH těla.

2. Léčí oxidační stres

Oxidační stres je nerovnováha mezi volnými radikály a antioxidanty ve vašem těle. Protože citrónové kůry jsou bohaté na bioflavonoidy, pomáhají napravit tuto nerovnováhu a snižovat oxidační stres v těle.

3. Plně nabité vitamínem C

Tento vitamín spolu s flavonoidy pomáhá zlepšit imunitní systém a chránit vás před rýmou, chřipkou a dalšími infekcemi.

4. Pomáhá zpevnit kosti

Citronová kůra je extrémně bohatá na vápník a vitamín C, které oba pomáhají posilovat a chránit kosti. Citrónová kůra může také pomoci předejít osteoporóze a artritidě.

5. Může pomoci bojovat proti rakovině

Salvestrol Q40 a limonen nacházející se v citrónové kůře mohou pomoci bojovat proti rakovinným buňkám a zabránit jejich růstu v těle.

6. Odstraní toxiny

Naše těla mají téměř vždy určité množství toxinů, a to kvůli jídlu, které jíme, nebo znečištěním v našem prostředí. Opět kvůli bioflavonoidům v citrónových kůrách jsou schopni odstranit tyto toxiny z těla.

7. Podporuje zdravé srdce

Polyfenolové flavonoidy v citrónových kůrách pomáhají snižovat hladinu cholesterolu, což pomáhá chránit tepny a srdce. Obsahují také draslík, který pomáhá regulovat krevní tlak. Obě tyto výhody pomáhají snížit riziko srdečního záchvatu, mrtvice a srdečních onemocnění obecně.

8. Může pomoci při hubnutí

Pektin který se nalézá v citrónové kůře, byl také spojen s podporou hubnutí.

9. Chrání a zlepšuje orální zdraví

Vitamin C v citrónové pomáhá ochránit vaše zuby a dásně, případně zabránit zánětu dásní a dutin.

10. Vyčištění jater

Kyselina citronová v citrónové kůře pomáhá rozložit kyselinu močovou, která nejen zlepšuje fungování jater, ale také podporuje ledviny a může zabránit takovým problémům, jako je dna a revmatoidní artritida.

11. Zdravá kůže

Citronová kůra může pomoci řešit vrásky, akné a tmavé skvrny díky bohatosti antioxidantů, které eliminují volné radikály a toxiny z kůže.

Nejjednodušší způsob, jak přidat citronovou kůru do vaší stravy, je zmrazit buď celé citrony, nebo jen kůru, a pak přidat kousky nebo natsrouhanou do vašeho jídla a nápoje. Jedná se o snadný způsob, jak získat výhody citrónové kůry, a zároveň je snadné jí strávit a mražením se zjemní hořká chuť.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button