Přírodní léčba Zdraví

11 důvodů, proč byste neměli vyhazovat citronovou kůru

Zdena Prokopová
Napsáno od Zdena Prokopová

Kdykoli použijete citrón, pro pití nebo do jídla, získáte obecně vše, co od něj potřebujete, a pak vyhodíte citronovou kůru. Ale věděli jste, že tato kůra citronu může být skutečně použita ke zlepšení vašeho zdraví?

Zdravé přínosy citronové kůry

1. Alkalizační efekt

Citrony a jejich kůry jsou alkalizační, což pomáhá obnovit a zvýšit úroveň pH těla.

2. Léčí oxidační stres

Oxidační stres je nerovnováha mezi volnými radikály a antioxidanty ve vašem těle. Protože citrónové kůry jsou bohaté na bioflavonoidy, pomáhají napravit tuto nerovnováhu a snižovat oxidační stres v těle.

3. Plně nabité vitamínem C

Tento vitamín spolu s flavonoidy pomáhá zlepšit imunitní systém a chránit vás před rýmou, chřipkou a dalšími infekcemi.

4. Pomáhá zpevnit kosti

Citronová kůra je extrémně bohatá na vápník a vitamín C, které oba pomáhají posilovat a chránit kosti. Citrónová kůra může také pomoci předejít osteoporóze a artritidě.

5. Může pomoci bojovat proti rakovině

Salvestrol Q40 a limonen nacházející se v citrónové kůře mohou pomoci bojovat proti rakovinným buňkám a zabránit jejich růstu v těle.

6. Odstraní toxiny

Naše těla mají téměř vždy určité množství toxinů, a to kvůli jídlu, které jíme, nebo znečištěním v našem prostředí. Opět kvůli bioflavonoidům v citrónových kůrách jsou schopni odstranit tyto toxiny z těla.

7. Podporuje zdravé srdce

Polyfenolové flavonoidy v citrónových kůrách pomáhají snižovat hladinu cholesterolu, což pomáhá chránit tepny a srdce. Obsahují také draslík, který pomáhá regulovat krevní tlak. Obě tyto výhody pomáhají snížit riziko srdečního záchvatu, mrtvice a srdečních onemocnění obecně.

8. Může pomoci při hubnutí

Pektin který se nalézá v citrónové kůře, byl také spojen s podporou hubnutí.

9. Chrání a zlepšuje orální zdraví

Vitamin C v citrónové pomáhá ochránit vaše zuby a dásně, případně zabránit zánětu dásní a dutin.

10. Vyčištění jater

Kyselina citronová v citrónové kůře pomáhá rozložit kyselinu močovou, která nejen zlepšuje fungování jater, ale také podporuje ledviny a může zabránit takovým problémům, jako je dna a revmatoidní artritida.

11. Zdravá kůže

Citronová kůra může pomoci řešit vrásky, akné a tmavé skvrny díky bohatosti antioxidantů, které eliminují volné radikály a toxiny z kůže.

Nejjednodušší způsob, jak přidat citronovou kůru do vaší stravy, je zmrazit buď celé citrony, nebo jen kůru, a pak přidat kousky nebo natsrouhanou do vašeho jídla a nápoje. Jedná se o snadný způsob, jak získat výhody citrónové kůry, a zároveň je snadné jí strávit a mražením se zjemní hořká chuť.

O autorovi

Zdena Prokopová

Zdena Prokopová

Jsem součástí tohoto magazínu již od začátku a starám se o to, aby si zde každý čtenář přišel na své. Ráda trávím čas se svou rodinou, miluji cestování a svou práci! Zdravému životnímu stylu se věnuji již řadu let, nejvíce pak aktivnímu sportu a přírodním receptům.

Zanechte komentář