OstatníPrevenceZdraví

Spíte nazí? Těchto 8 výhod vám to přinese.

Spánek je jednou z nejdůležitějších součástí každého našeho dne. Právě jeho dostatek má nespočet zdravotních výhod a nedostatek může být příčinou mnoha onemocnění. Věděli jste ale, že když budete spát nazí, přinese vám to další benefity?

Je to jednodušší

Nemusíte kupovat žádná pyžama, ani noční košile a ušetříte peníze. Máte méně oblečení na praní i žehlení. Možná budete muset častěji měnit povlečení, ale zdaleka ne tak často, jako musíte nyní prát pyžamo.

Aktivnější život

Někteří lidé po příchodu z práce vklouznou do pyžama a mají poté výmluvu, aby po zbytek dne zůstali doma. To vede k sedavému způsobu života a následnému přibývání na váze. Když budete mít na sobě běžné oblečení, možná s větší pravděpodobností vyjdete večer ven mezi lidi.

Svoboda

Jen si představte ten pocit, když ležíte v posteli nazí, bez kalhot a spodního prádla; ženy bez nepohodlné podprsenky. Jen vaše nahé tělo a chladivá deka a prostěradlo. Jen díky tomuto pocitu se budete cítit šťastnější a svobodnější.

Přímý tělesný kontakt

Pokud žijete v páru, právě spánek bez oblečení může podpořit váš sexuální život. Typ tělesného kontaktu „kůže na kůži“ uvolňuje velké množství hormonu oxytocin, což je neurotransmitter, který vám pomáhá navodit pocit intimity.

Lepší spánek

Žádné nepříjemné oblečení nebo zmuchlaná košile. Všechna tato rozptýlení neexistují, což vám může dopomoci ke kvalitnějšímu spánku.

Lepší pleť

Vaše tělo bude moci lépe dýchat. Intimní partie, podpaží a chodila jsou většinou během dne pokryty několika vrstvami oblečení, a to i v letním období. Dejte jim šanci dýchat. Můžete tak snížit riziko vzniku kožních onemocnění, jako je mykóza nohou, které vznikají v důsledku vlhké kůže, ke které nemůže vzduch.

Regulace kortizolu

Kortizol je stresový hormon, který může ve vašem organismu napáchat hodně škody. Když spíte nazí, vaše tělesná teplota je v optimálním rozmezí, taktéž i hladina kortizolu. Je-li vám během noci horko, hladina tohoto hormonu se zvýší a má tendenci zůstat na své úrovni i po probuzení. To může vést ke zvýšeným úzkostem, přejídání, přibývání na váze a dalším nezdravým zvykům.

Snesitelnější spánek v létě

Léto je ošemetné, a pokud nemáte klimatizaci, pak pravděpodobně často v ložnici trpíte horkem. Vynechání oblečení alespoň v tomto čase vám pomůže k lepšímu spánku a také možná nižším účtům za elektřinu.

Zdroj

 

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button