Přírodní léčbaReceptyZdraví

Jednoduchý lék na bolesti kloubů – do lékárny už nemusíte

Nejen staří lidi dnes bojují s bolestmi kloubů. Čím dál častěji se na lékaře obrací i výrazně mladší generace, která v důsledku nadbytku či nedostatku pohybu také trpí nepříjemnými bolestmi kloubů. My vám poradíme, jak s nimi zatočit bez drahých léků a návštěv u lékaře.

Prozradíme vám jednoduchý recept, jak si užívat bezbolestného a radostného pohybu po dlouhá léta. Nejvíce jsou obvykle postižená kolena – bolestmi kolem trpí až 80 % všech pacientů, kteří přichází s těmito obtížemi za lékařem. Kolena totiž nesou největší podíl z naší hmotnosti a prakticky jakýkoliv pohyb vychází především z nich.

Kolena se často nadměrně opotřebovávají například nevhodným držením těla, špatnou obuví, přílišnou zátěží apod. Je nutné řešit tyto problémy včas, protože poškozená chrupavka již spravit nelze – je možné pouze eliminovat její citlivost a tím i bolest. Pokud se ale s léčbou začne včas, je možné ještě trvalému poškození zabránit.

Recept

Ingredience:

  • 2 polévkové lžíce neochucené potravinářské želatiny
  • 8 polévkových lžic lněných semínek
  • 40 g dýňových semínek
  • 3 polévkové lžíce rozinek
  • 4 polévkové lžíce sezamových semínek
  • 200 g medu

Postup:

Všechny suroviny v mixéru na jemno rozmixujte. Vzniklou směs přelijte do uzavíratelné nádoby a skladujte na temném a chladném místě, nejlépe v lednici.

Použití:

Každý den užívejte 1 polévkovou lžíci směsi ihned po probuzení na lačný žaludek a další lžíci asi hodinu před obědem.

Změnu pocítíte během několika týdnů. Bude zastaven degenerativní proces v chrupavkách, dojde k potlačení případných zánětů a vymizení nepříjemné bolesti. Jedním z vedlejších účinků tohoto léku je i zrychlení metabolismu a posílení imunity.3

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button