KrásaRady a tipyZdraví

5 nejúčinnějších způsobů, jak se zbavit oparu

Puchýřové onemocnění, známé jako opar, vzniká v důsledku působení viru herpes simplex. Jakmile se tento vir dostane do vašeho organismu, jste vystaveni vysokému ohrožení, že se na rtu objeví nevzhledný a nepříjemný opar.

Stres, menstruační cyklus, slunce, nemoci a horečka, všechny tyto neduhy jsou často spojovány s tvorbou oparů. A pokud k nim dojde, máme pro vás pár rad, jak je co nejrychleji a nejúčinněji vyléčit.

1. Peroxid vodíku

Snad každý ví, že peroxid vodíku není zrovna příjemnou dezinfekcí a možná si z dětství pamatujete na vodičku, která pálila a šuměla v ráně. Toto léčení nebude o nic příjemnější, zato ale velmi účinné. Peroxid totiž postižené místo ihned dezinfikuje a zamezí jeho šíření. Naneste proto peroxid vodíku na vatový tampón a ten přiložte na opar. Nechte působit 5 minut a poté opláchněte.

2. Vanilka

Čistý a přírodní vanilkový extrakt je skutečným zázrakem při léčbě oparů a někteří lidé na ní nedají dopustit. Namočte vatový tampón do vanilkového extraktu a přiložte ho několikrát denně na postižené místo po dobu 1-2 minut. Vanilka zabije vir a vyléčí váš ret.

3. Pasta ze škrobu

Jestli jste někdy pracovali s kukuřičným škrobem, určitě vám utkvěla v paměti jeho hedvábná a příjemná struktura. A ano, dokáže i léčit opar. Vytvořte pastu z 1 lžíce kukuřičného škrobu a 1 lžičky vody. Pastu aplikujte vždy na noc. Pomocí ní zmírníte bolest i svědění oparu a zkrátíte dobu hojení postižené pokožky.

4. Aloe vera

aloe-vera-678040_960_720Aloe vera je velmi známé pro své léčivé účinky a dokonce i s opary si umí velmi dobře poradit. Jako přírodní dezinfekce zabíjí bakterie a poskytuje úlevu od bolesti, nepříjemného svědění a pálení. Podle potřeby aplikujte gel nebo extrakt z aloe vera přímo na opar, nejlépe několikrát denně.

5. Lékořice

Poslední léčba je opět přírodního charakteru a to pomocí lékořice. Její protizánětlivé a antivirové účinky dokáží účinně potlačit virus způsobující opar. Vyrobte si proto léčivou lékořicovou mastičku, na kterou budete potřebovat 1 lžíci kořenu lékořice (rozemletého na prášek) a přibližné 2 lžičky vazelíny. Smícháním těchto dvou přísad vyrobíte mastičku, kterou podle potřebuje aplikujte lokálně na postižené místo.

Oparu je lepší předejít, ale když vás tento vir zasáhne, vyzkoušejte některý z těchto účinných léků a vypořádejte se s ním v co nejkratším čase.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button